Dlaczego elektrownia gazowa jest dzisiaj tak bardzo popularna? Jakie posiada najbardziej ważne zalety? O czym najlepiej wiedzieć?

Elektrownie gazowe – jak sama nazwa wskazuje – w trakcie swojego funkcjonowania wykorzystują paliwo pod postacią gazu ziemnego. Do najbardziej istotnych elementów tego rodzaju elektrowni faktycznie należy zaliczyć komorę spalania, która odpowiedzialna jest za spalanie paliwa a także turbinę gazową, do której dostarczane są spaliny, jakie zostały nagrzane do bardzo wysokiej temperatury. Co jeszcze należy wiedzieć na ten temat?

firma - wizja

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com

Elektrownia gazowa ma też wytwornicę pary, jaka jest wymiennikiem ciepła która wytwarza parę, turbinę parową wykorzystującą energię cieplną pary wodnej, aby wytworzyć energię mechaniczną czy skraplacz, który zamienia parę wodną w wodę. Co więcej, jest też chłodnia wentylatorowa lub kominowa, jest najlepsza do schładzania wody w przemyśle oraz generator, który zmienia energię mechaniczną na elektryczną. Elektrownia gazowe i tworząca się tam energia fotowoltaika szczecin gazowa mają rzeczywiście większą ilość zalet niż zwykłe elektrownie cieplne, które są napędzane węglem brunatnym lub kamiennym.http://www.esoil.pl/ – kliknij, zobacz, sprawdź -Więcej ciekawostek znajdziesz pod linkiem .

Kuchenka gazowa

Autor: Goedeker’s
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej ważną zaletą wykorzystywania gazu jako paliwa w elektrowniach jest to, iż podczas procesu spalania nie powstaje wiele szkodliwych związków, zaś ich emisja jest znacznie zmniejszona. Wykorzystywany w elektrowniach gaz jest taki sam jak ten, który każdy używa w swoim domu, choćby do podgrzania wody na kuchence gazowej. Wiadomym jest więc, że w wyniku procesu tworzenia energii w elektrowniach gazowych nie tworzą się szkodliwe związki jak tlen siarki, natomiast bardzo zminimalizowana jest ilość dwutlenku węgla i tlenków azotu, które są szkodliwe dla zdrowia człowieka przy bardziej znacznych stężeniach. Plusem jest również większa ekologiczność, ponieważ w trakcie tworzenia energii do środowiska nie jest wydzielany popiół, sadza lub chmury dymu.Nie dziwi więc, iż obecnie gaz ziemny uznawany jest za bardzo czyste paliwo kopalne stosowane przez człowieka- warte przeczytania. Elektrownie gazowe posiadają również inną przewagę: możemy je o wiele bardziej tanio i szybciej zbudować, niż inne elektrownie, co już dzisiaj przekłada się na ich większą popularność. Bardziej szybka budowa elektrowni takiego rodzaju i bardziej małe zapotrzebowanie na powierzchnię bierze się chociażby z tego faktu, iż elektrownia gazowa nie potrzebuje, aby budować specjalne zbiorniki na gaz, gdyż gaz jest na bieżąco oferowany przez zewnętrznego kontrahenta.