Co odznacza dobry podkład muzyczny do tańca

Muzyka wywiera wpływ na bardzo dużo dziedzin życia. Słuchana samodzielnie spełnia potrzeby estetyczne, oprócz tego czasem tworzy ciekawą atmosferę. Wiele osób nie jest w stanie przedstawić sobie dyskoteki bez energetycznego podkładu muzycznego – potrafi on doskonale rozkręcić rozmowy.

muzyka

Autor: Dustin Gaffke
Źródło: http://www.flickr.com
W dwudziestym pierwszym wieku podkład muzyczny jest ponadto obowiązkowym składnikiem filmów, ścieżek dźwiękowych gier komputerowych, widowisk teatralnych i tanecznych – wprowadza klimat, nadaje rytm, upraszcza widzowi dostrzeżenie kompozycji utworu, niekiedy jest nośnikiem dodatkowych treści (wejdź na Zdecydowanie należy mieć świadomość, że dużo zależy tutaj od indywidualnych potrzeb,a także od przyzwyczajeń muzycznych odbiorcy.

Doskonały podkład pod spektakl charakteryzuje się kilkoma istotnymi cechami: nie zasłania utworu, a raczej podkreśla pokazywaną treść, ma wyraźną estetykę, jest nastawiony na podkreślenie i utworzenie atmosfery, jego tempo powinno oddać emocje, które są pokazywane w filmie lub widowisku , a także posiada charakterystyczny rytm i melodię. W przypadku piosenek warto także – przykładowo pod względem tematyki lub poszczególnych linijek tekstu – dostosować je do tematu scen. Wbrew obiegowej opinii podkład muzyczny w wielu przypadkach nie musi być dziełem szczególnie cenionym w muzyce (a ich stosowanie często nawet może zaszkodzić, gdy widz ma uczucie bycia bombardowanym przez nadmiernie „zużyte” utwory); zastosowanie czegoś mniej słynnego, a równocześnie niebanalnego, co doskonale spełnia kryteria podkładu muzycznego, jest zwykle postrzegane jako zaletę . Ta zasada nie dotyczy jednak tańca jazzu ani muzyki klasycznej – w tych gatunkach muzycznych konwencja jest odrobinę istotniejsza, a konkretne utwory, ze względu na ich znaczenie kulturowe, mogą znakomicie nadać atmosferę.

stereo

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Nieco inaczej wygląda natomiast podkład muzyczny pod wykonanie piosenek , jak również do dyskotek i ćwiczeń sportowych. Podkład pod popularne piosenki, na przykład do karaoke, powinien świetnie oddać pierwowzór, dzięki jakiemu jest ona sławna, lecz jednocześnie dobrze żeby odznaczał się prostotą. Natomiast podkład na taniec (idź tutaj taniec ognia szczecin) nowoczesny , a także siłownię opierają się głównie na wyrazistym rytmie, ułatwiającym harmonijne wykonywanie ruchów. Niezależnie od rodzaju podkładu muzycznego zawsze należy zadbać o jego jakość dźwiękową – pod tym względem kluczowy jest rodzaj pliku muzycznego , jak również wysokojakościowe głośniki. Dźwięk nie powinien być „blaszany”, a odpowiednie dobranie wyposażenia nagłaśniającego pozwala tego uniknąć.