Jak zwiększyć wydajność – nowoczesne napędy liniowe szansą sukcesu na wzrost produkcji

Większość osób chyba słyszało nie raz z różnych środków masowego przekazu, ile strat daje zastój produkcji. Dla dużych graczy taki zastój liczy się nawet w milionach dolarów. Stosowanie odpowiednich urządzeń do produkcji może dać odwrotny skutek – miliony zysków. W jaki sposób?

automatyka

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Faktem jest, że w obecnych czasach najważniejszym wyznacznikiem, decydującym o powodzeniu sprzedaży jest cena. Im taniej, tym większe możliwości pozyskania potencjalnych klientów. Aby więc pozyskać obecnie klienta, musimy być szybkim i bardzo wydajnym. (śruby trapezowe) Cel jest jak najbardziej możliwy do realizacji, kiedy zdecydujemy się na nowatorskie napędy liniowe.

Napędy – afg.poznan.pl/ – liniowe wykorzystywane są niemal w każdym aspekcie naszego codziennego życia. Wykorzystywane są one, np., w kolejach miejskich, dyskach twardych (do przemieszczania głowicy), w łóżkach szpitalnych – do regulowania materacy. Doskonale sprawdzają się w sytuacjach, w których mamy do czynienia z masowym pakowaniem towarów. (łożyska liniowe) Uwzględniając ich ciche funkcjonowanie a także brak stwarzania zanieczyszczeń, napędy liniowe sprawdzają się coraz częściej do aplikacji potrzebujących sterylności Dlatego też ich wykorzystanie również w przemyśle spożywczym albo medycznym. Napędy liniowe używane są też w mechanizmach odpowiadających za zamykanie okien, mechanizmów bicia dzwonów, jak i również – a może głównie – w liniach produkcyjnych (przy obrabiarkach sterowanych numerycznie).

Poprzez napędy liniowe firmy produkcyjne mogą o wiele bardziej przyspieszyć i zautomatyzować dużą część prac produkcyjnych, co też przekłada się na większą wydajność urządzeń produkcyjnych, ale też mniejszą pracę człowieka. W wielkim skrócie mówiąc, dzięki użyciu napędów liniowych możemy wyprodukować więcej za mniejszą cenę w tym samym czasie.

Ile kosztują napędy (afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/28/micra-25-czujka-zasysajaca) liniowe?

fabryka

Źródło: http://www.flickr.com/
Dzisiejsze napędy liniowe budowane w oparciu o silniki liniowe zyskują coraz większą popularność. Ich koszt zakupu jest zbliżony do tradycyjnych napędów liniowych- przekieruj do źródła. Natomiast różni je natomiast gotowość do dłuższej pracy przy znacząco większym obciążeniu. Dodatkowo, prędkość ich ruchu nie jest już mierzona w obrotach na minutę, zaś w metrach na sekundę. Jak mówią eksperci, z czasem napędy liniowe zbudowane na silniku liniowym mogą okazać się tańsze w eksploatacji. A to za sprawą – przede wszystkim – wysokiej trwałości i niskiej awaryjności.