Szybkie oczyszczanie skóry przed wiosną dla każdej cery. Zalecenia zawodowej kosmetyczki.

Gdy zbliża się sezon wiosenno-letni i nagle jest na tyle przyjemnie, że możemy pokazać więcej ciała, wiele pań zaczyna panikować. Skóra po zimie może być przesuszona, a twarz zmęczona minusowymi temperaturami i powietrzem przesuszonym przez ogrzewanie.

Ciężko o uniwersalne sposoby na oczyszczanie skóry dla wszystkich typów cery, ale profesjonalna kosmetyczka doradzi nam, które produkty będą konieczne i jakie działania trzeba poczynić, aby oczyszczanie zakończyć pożądanym skutkiem.

Jeżeli masz ochotę odkryć więcej na omawiany temat, wejdź na odnośnik tu – informacje tu zawarte są bardzo fascynujące.

Treściwe i efektywne maski, peelingi i toniki możemy przygotować samemu w domu. Przy minimalnym zaangażowaniu skuteczne oczyszczanie skóry na stałe zagości w naszej pielęgnacji i upalne lato nie będzie zaskoczeniem – oferta oczyszczania skóry.

zdrowa skóra

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Zabiegi oczyszczające skórę Palomar, wykonane przez profesjonalną kosmetyczkę w salonie kosmetycznym, gwarantują wrażenie świeżości i odmiany, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać kilka z nich w domowym zaciszu. Od czego powinniśmy zacząć? Odpeelingu. Ciało możemy odświeżyć peelingiem kawowym albo cynamonowym, a posiadaczki skóry wrażliwej – peelingiem cukrowym. Peelingi te można bez problemu przyrządzić w domu, a jako oleju bazowego użyć olejku dopasowanego do potrzeb naszej skóry. Na twarz należy zastosować peeling o drobniejszych ziarnach – ten z miodu i cynamonu będzie doskonały dla wszystkich cer wyłączając suchą. Cerze suchej sprzyjać będą płatki owsiane lub otręby wymieszane z jogurtem i miodem. Żelowe kapsułki – rybki – mające wit. A i E mogą być składnikiem peelingu albo mogą być zaaplikowane razem z kremem po gruntownym oczyszczaniu.

Ważne, żeby zawartość kapsułki zaaplikować jako 1 kosmetyk albo jako produkt ostatni, ponieważ jeżeli zaaplikujemy olejek z kapsułki, a później krem, cera nie wchłonie wartościowych składników preparatów nałożonych na olejek. Po peelingu twarzy warto zastosować tonik, który zwęzi pory skóry, załagodzi podrażnienia i przygotuje skórę na nałożenie kolejnego kosmetyku, z kolei peeling całego ciała warto spłukać chłodnym prysznicem, jaki będzie miał zbliżone działanie.

Zdarza się, iż to, co proponuje nam domowa kosmetyczka to niestety za mało. Wtedy dobrze jest iść do zaprzyjaźnionego, nowoczesnego gabinetu i omówić stan swojej cery z profesjonalistą, a później zaplanować kilka zabiegów Palomar (interesujący wpis) zamykających naczynka albo dotleniających cerę po zimie.