Upragniony dom nie musi być zaprojektowany według naszego pomysłu, można też wykorzystać gotowy projekt

Każdy chce, by jego wymarzony dom był wspaniały. Gdy myślimy o tym, aby postawić własny dom, możemy zwrócić się do architekta, który zrobi nam projekt od zera lub zdecydować się na jeden z wielu gotowych projektów proponowanych w biurach architektonicznych.

dom jednorodzinny, willa

Autor: Dave Conner
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jesteśmy pewni tego, czego pragniemy i nie posiadamy jakichkolwiek limitów finansowych, to świetnym pomysłem będzie zatrudnienie architekta, żeby zrobił nam projekt domu w całości, zgodnie z naszymi wskazówkami. Może być jednakże tak, iż nie jesteśmy do końca pewni, jak ma prezentować się nasz idealny dom. W dodatku cena projektu jest wyjątkowo wysoka, a my np. chcemy oszczędzić pieniądze, żeby wydać je na wystrój (zobacz oswietlenie do przedpokoju) wnętrza. W takim przypadku gotowy projekt domu będzie idealnym rozwiązaniem- gotowe projekty domu. Bardzo wiele biur architektonicznych posiada w ofercie kilkadziesiąt gotowych projektów. Starczy zdecydować się na ten, który nam pasuje, a wszystkim innym zajmą się zawodowcy.

Nieistotne czy chcemy mieć niski dom (zobacz mocowanie kotwy), ogromną willę czy małą uroczą chatkę z ogrodem – architekci oferują tak rozmaite projekty, iż każdy na pewno wybierze coś dla siebie. Jeżeli zatem gotowy projekt domu jest tym, czego szukamy, to warto zaglądnąć do Netu, uruchomić przeglądarkę oraz przekonać się, co posiadają w ofercie rozmaite biura architektoniczne. Należy jednakże mieć w pamięci, że wizualizacje trochę różnią się od prawdziwego budynku, w którym będziemy mieszkać. Możemy zatem namówić architekta, by pokazał nam fotografie prawdziwych domów, które zostały zbudowane z gotowych projektów.

Najważniejsze jest to, aby gotowy dom nam się podobał i był dobrze zbudowany. Nie ma zatem znaczenia czy architekt go zaprojektuje od początku czy skorzysta z gotowego projektu.