Jak odpowiednio zadbać o swoje zdrowie? Zdecydowanie powinieneś zacząć uprawiać jakiś sport!

W dzisiejszych czasach dobre samopoczucie i niezła kondycja fizyczna są oczywiście bardzo ważne – niby każdy o tym świetnie wie, jednakże kiedy przychodzi co do czego i należy podnieść się z łóżka, nie każdy jest już tak bardzo chętny. Jeżeli Ty również należysz do tego rodzaju osób znakomicie znających wszystkie podstawy teoretyczne, ale nie do końca potrafiących zastosować je w praktyce, mamy dla Ciebie specjalne wyzwanie – niech czerwiec będzie czasem kiedy wreszcie wcielisz swoje plany w życie i zaczniesz uprawiać jakiś sport!

Od czego zacząć? Sport hulajnogi warszawa cennik bez wątpienia nie powinien być dla Ciebie wyczerpujący, ale na początek sprawiać Ci przyjemność – dlatego zastanów się dobrze, co lubisz robić i jaki rodzaj aktywności fizycznej będzie dla Ciebie odpowiedni. Obecnie bardzo popularne jest bieganie – może Ty także spróbujesz tego sportu? W jego przypadku nie ma mowy właściwie o żadnych wymówkach – żeby zacząć biegać nie potrzebujesz właściwie niczego poza parą wygodnych butów. Resztą sprzętu i różnego rodzaju gadżetów będziesz się martwić gdy już połkniesz bakcyla – a możemy właściwie zapewnić Cię, że prędzej czy później tak właśnie się stanie.

triathlon warszawa

Autor: Philips
Źródło: Philips
Jeżeli natomiast biegasz już od jakiegoś czasu, może to dobry moment aby zastanowić się nad jakimś urozmaiceniem treningów? Jedną z najbardziej popularnych teraz dyscyplin jest triathlon, nazywany inaczej trójbojem. Możesz go uprawiać praktycznie wszędzie – co roku organizuje triathlon Warszawa, Trójmiasto czy Łódź, a także sporo innych większych i małych miast. Triathlon jest połączeniem trzech różnych dyscyplin sportowych – pływania, biegania i jazdy na rowerze. Są to na tyle powszechne sporty, że lubi je właściwie każdy – jedynym haczykiem jest zdecydowanie odpowiednia kondycja, która pozwala na wytrzymanie wielu kilometrów. Na początku możesz jednak z powodzeniem wybrać się na mini-triathlon czy triathlon supersprinterski. Najdłuższa odmiana triathlonu – ultraman – obejmuje 10 kilometrów pływania, 421 kilometrów jazdy na rowerze oraz 84 kilometry biegu i jest rozgrywana niezwykle rzadko. Jeśli jednak interesuje Cię triathlon w trochę mniejszym wymiarze – przynajmniej na początek – możesz udać się na triathlon Warszawa lub Łódź. To w nich corocznie bierze udział największa ilość osób.

Mamy nadzieję, że chociaż trochę zachęciliśmy Cię do podjęcia wysiłku fizycznego – to naprawdę nic okropnego, a niewątpliwie potrafi przynosić sporo plusów. Zachęcamy Cię serdecznie do wyciągnięcia starych butów z szafy i przebiegnięcia lekkim tempem swojego pierwszego kilometra!