W jaki sposób przygotować się do egzaminów Prince 2? Czym w ogóle jest to pojęcie i co się za nim kryje?

Prince2 to metodyka przygotowana na potrzeby właściwego oraz jak najbardziej przynoszącego efekty zarządzania projektami. Daje to bardzo uniwersalne podejście w kontekście zarządzania różnymi typami projektów, stało się również standardem podczas organizacji, zarządzania, a także kontroli projektów. Metodyka Prince2 tak właściwie dzieli projekt na proste do zarządzania części, gwarantując odpowiednią kontrolę zasobów, jak również właściwy stopień rozwoju naszego przedsięwzięcia. Metodyka prince 2 koncentruj się na produktach, znaczy to jednocześnie, że plan projektu skupia się na osiąganiu wyników, a nie tylko na planie działań do zrealizowania. Zapewnia jednocześnie wspólny język w kontekście całego projektu.

Zalet Prince 2 jest rzeczywiście sporo. Jest to przede wszystkim zorganizowany i kontrolowany początek.

Zaciekawił Cię analizowany w tym miejscu temat i poszukujesz poza tym uzupełniających wiadomości? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym omówieniu (elektryczne.eu/oferta/szyny-galeryjne).

Mówi on, dlaczego musimy zacząć projekt oraz zapewnia, iż każdy z zasobów będzie zaangażowany i przygotowany do realizacji projektu. To również zorganizowany i kontrolowany środek, gdyż w momencie, kiedy projekt jest już zorganizowany, daje dalszą kontrolę wykonywanej pracy podczas całego cyklu istnienia projektu.

szkolenie

Autor: John Kraus
Źródło: http://www.flickr.com

To oczywiście zorganizowane jak i poddane kontroli zamknięcie, to znaczy najlepsze, bo zaplanowane skończenie projektu. Takie jest bardziej wskazane niż niepewne przejście do wypuszczenia efektu końcowego na rynek. W końcowej fazie musimy być pewni, że nasz produkt jest całkowicie zaakceptowany przez potencjalnego odbiorcę zanim dojdzie do całkowitego zamknięcia projektu. Każdy z nas ma szansę zostać specjalistą w zakresie Prince 2 – czytaj o certyfikacie z zarządzania projektami.

Czy ten wpis zdaje się być ciekawy? Pragniesz zgłębić więcej informacji na podobny temat? Zatem naciśnij tutaj i czytaj nowy wątek.

Trzeba w tym celu zdać egzamin certyfikujący Prince 2, a następnie zdać kolejny egzamin – Prince 2 Practtiioner.

Można też podejść do dwóch egzaminów tego samego tygodnia, a nawet tego samego dnia. Są także inne wyjścia z sytuacji, jak miesięczna, a nawet paroletnia przerwa pomiędzy zdawanymi zaliczeniami. By przygotować się do takich egzaminów trzeba uczestniczyć w odpowiednich zajęciach, jak szkolenia Prince 2 – , dzięki którym można nauczyć się wszystkich niezbędnych praktyk, które można zastosować już w praktyce. Trzeba także powiedzieć, że tego typu certyfikat jest wartościowym wpisem w CV. Bo nie jest to jedynie wiedza teoretyczna, lecz również praktyczna. Potencjalny lub też aktualny pracodawca bardzo przychylnym okiem spojrzą na tą dodatkową umiejętność. Na pewno nie zostanie ona niezauważona.