Pomysłowa rozrywka w oparciu na popularnych grach typu escape room.

Człowiek, aby poprawić swoje humor, kondycję czy by rozjaśnić monotonnie dnia codziennego szuka rozrywki. Najpopularniejszymi rozrywkami z których użytkowali ludzie to: sztuka filmowa, teatr oraz wszelkiego typu sporty. Jednakże z czasem owego typu gry mają prawo się nudzić.

Spotkanie z przyjaciółmi przy serowym fondue

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Dlatego od wieków mieszkańcy poszukiwali alternatywnych rozrywek. Niektóre są przyjemnościami ekstremalnymi, które w dużym stopniu podnoszą poziom suprareniny w naszym organizmie. A niektóre są przyjemnościami wyjątkowo spokojnymi, jakim ulegamy przeważnie w naszych czterech ścianach.

Ten wątek z pewnością posiada interesujące dane, lecz żeby uzyskać ich jeszcze większą ilość prześledź tekst, który jest niezwykle absorbujący.

Do takich rozrywek należą: czytanie książek, wszelkiego rodzaju gotowanie. Natomiast co do przyjemności tych wyjątkowo radykalnych uwzględnilibyśmy: skoki spadochronowe, skoki na bungee czy loty szybowcowe. Tymczasem, to także są rozrywki, które z upływem mają prawo się znudzić.

Dlatego zaistniały zabawy typu escape room.

Po przeczytaniu tego wpisu, polecam endodonta bemowo pozostałe wiadomości na przedstawiany wątek, które będą nie mniej wciągające.

Spis dostępnych miesc: Gracze bez przymusu zostają uwięzieni w pokoju pełnym zagadek i łamigłówek. Muszą wyjść w określonym czasie. Najczęściej czas na rozstrzygnięcie zadań w pokoju to 45 bądź 60 min. Ucieczka z danego pomieszczenia to wbrew pozorom nie lada wyczyn. Jest to rozrywka w grupie, jaka oczekuje od swoich graczy: dynamicznego kojarzenia faktów, spostrzegawczości oraz kreatywności oraz co najistotniejsze dobrego myślenia.

escape room

Autor: thornet_
Źródło: http://www.flickr.com

Gra przeznaczona jest dla dorosłych, ale dodatkowo dla dzieci pod szczegółową pieczą producentów pomieszczeń oraz opiekunów mogą zagrać. Pokoje tworzone są w różnorodnych poziomach trudności oraz przeróżnej tematyce. Wzorowane są osobami historycznymi – (Sherlock Holmes, Indiana Jones), nieosiągalnych budynkach – (schron, sejf bankowy) jak i wydarzeniami i czy sprawami rzeczywistymi – (bunt w więzieniu czy operacja X). Gra została stworzona w taki sposób, aby bez współpracy grupy wyjście z niej było bezwzględnie niemożliwe. Niezbędna jest interakcja między każdymi uczestnikami.

Podsumowując: innowacyjną alternatywą dla współczesnych przyjemności jest gra escape room, jaka powstała na podstawie gry komputerowej z serii escape the room. Została ona przerzucona ze świata fikcji do rzeczywistego. Dziś w Polsce ta gra raduje się stale, dynamicznie wzrastającą popularnością. Osoby, jakie znudziły się do tej pory udostępnionymi przyjemnościami powinny spróbować alternatywy: escape room, które dziś dostępne są w większości większych miast w Polsce. Dodatkowe pokoje znajdziesz na stronie: