Sprzątamy lokum po remoncie – co zrobić z odpadami

Frajdę z sfinalizowanego remontu przesłania ci obraz wielotygodniowych porządków? Odpowiedni plan spowoduje, że uporasz się z tym zadaniem o wiele szybciej.

Do usunięcia zwałów pyłu, resztek farby oraz innych zabrudzeń w świeżo wyremontowanym domu przydać się może nie tylko determinacja i dużo sił, ale także gama środków do czyszczenia.

Jeżeli sądzisz, że wiadomości zaprezentowane w tym materiale są interesujące, zobacz również ten odnośnik – to unikalna strona, na której przeczytasz zbliżone treści.

Jeżeli nie napotkamy sytuacji szczególnych wymagających sięgnięcia po specjalistyczne środki, doskonale poradzą sobie środki szorujące z drogerii. Wyekwipujmy się w ściereczki z mikrofibry, gąbeczki oraz czyściki, płyny do mycia podłóg, płyny uniwersalne do różnych nawierzchni, preparaty do czyszczenia toalety, spraye do okien oraz ręczniki papierowe. Przydadzą się też rękawice, solidne wory na śmieci z wiązaniem oraz szmatki do kurzu.

Od góry ku dołowi. Ta generalna wytyczna pozwoli nam zwyciężyć z wirującym w powietrzu pyłem, który osiada na nawierzchniach położonych poniżej. Wynosimy kawałeczki gruzu, zamiatamy kurz, a potem czyścimy z pyłu stropy – jeśli nie są pomalowane farbką wodoodporną, nie polerujemy ich, ale przecieramy parokrotnie mokrą szmatką z mikrofibry. Jednakowo postępujemy ze ścianami. Wcześniej zabezpieczamy sobie odbiór odpadków poprzez napisanie w przeglądarkę słów: odbiór odpadów albo wywóz śmieci Wrocław (portal

zobacz link

Rekomenduję ścierki z większymi pętelkami. Lekko taką ścierkę moczymy, przecieramy nią niedużą powierzchnię sufitu i spłukujemy w letniej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu, na przykład mydła marsylskiego. Wodę warto zmieniać parokrotnie, aby nie wcierać w czyszczone powierzchnie wilgotnego pyłu oraz kurzu. Taką metodą znakomicie wyczyścimy każdą dużą nawierzchnię w domu. Podczas generalnego porządkowania warto mieć rozwinięte na posadzce folie lub gazety: mniej poplamione podłogi to mniej czyszczenia na sam koniec.

Pomimo osłony mieszkania folią kurz pokrył każdą dostępną powierzchnię? Najlepszą metodą walki z nim jest likwidacja najpierw na sucho, później na mokro. Podłogę zmiatamy, potem będziemy myć ją mopem z użyciem preparatów myjących tak długo, aż woda w wiadrze będzie czysta. Drobne przedmioty pokryte kurzem, jak figurki, opakowania kosmetyków, artykuły spożywcze w opakowaniach bądź słoiczkach – zwyczajnie myjemy wodą z dodatkiem uniwersalnego płynu czyszczącego.