Czy jadąc do Zakopanego bardziej opłaca się nabyć narty czy je wypożyczyć?

Okres zimy przychodzi wielkimi krokami. Niedługo spadnie śnieg, a to wiąże się ze wzmożoną aktywnością na stokach narciarskich. Wielu obywateli wybierze się do Zakopanego, ponieważ znajdzie tam fachowe stoki narciarskie i wyciągi. W góry pomknie także wielu narciarzy, którzy rozpoczynają przygodę z białym sportem. Przed nimi będzie dokonanie trudnego wyboru: czy korzystniej jest kupić nowe narty czy efektywniej jest je pożyczyćOba rozwiązania cechuje to, że posiadają minusy i plusy. Rozważmy je więc, a wówczas będzie możliwe dokonanie najlepszego wyboru.

Narty

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedź na powyższe zapytanie nie jest prosta, ponieważ zależy w kolosalnej mierze od osobistej sytuacji danego użytkownika. Wiele czynników trzeba wziąć pod uwagę, w czasie jak zamierza się wyłonić najlepsze rozwiązanie. Pierwszym wyznacznikiem jest kwestia tego, na jak długi okres zamierza się wybrać w Tatry. Jeśli ktoś myśli o krótkim wybraniu się, na krótki okres do trzech dni, to wtedy zdecydowanie lepiej jest pożyczyć narty (wyjazdy na narty z ).

Zajmują Cię różnego rodzaju fachowe artykuły? Więc kliknij tutaj Winiety na słowackie autostrady i przeczytaj nasze następne wpisy na ten temat. Czekamy na Twoją ocenę.

Dzięki temu oszczędzi się gotówkę. Rachunek jest tu bardzo prosty. Otóż za pożyczenie nart zapłaci się do kilkudziesięciu złotych. Natomiast kupno nart używanych jest już możliwe dla dorosłych od kwoty czterystu złotych. W przypadku najmłodszych narciarzy jest to wydatek od dwustu złotych. Tak więc kupno używanych nart jest celowy, jak zamierza się być w górach przynajmniej tydzień.

Innym rozwiązaniem tego problemu jest po prostu spróbowanie, czy jazda na nartach sprawia nam radość. Jeśli sprawia, to następnym czynnikiem kupna bądź wynajmu nart jest to, jak wielkim budżetem dysponujemy. Jeśli mamy dużo pieniędzy i zamierzamy jeździć częstodo Zakopanego i na długo, to jest sensowne kupienie nowych nart (Zakopane – narty: rusin-ski). Wtedy nabywając nowe narty ma się zupełną pewność, że nie są one uszkodzone. Kupno eksploatowanych to zawsze ryzyko, ponieważ spód narty (krawędź czy ślizgi) może być uszkodzony. Chyba, że ma się zaufanego sprzedawcę, który szczerze ujawni autentyczny stan nart. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki można dokonać najlepszego wyboru nart, tak by służyły przez lata. Dla jednego urlopowicza lepsze będzie wypożyczenie, dla innego lepszy będzie zakup. Ofertę wypożyczalni można znaleźć w Google wpisując frazę „narty zakopane”.