Proste gadżety reklamowe – prezenty od firmy jako dobry sposób na reklamę firmy?

Dużo firm dysponuje pulą gadżetów z logo albo w firmowych barwach i wręcza je w rozmaitych sytuacjach swoim klientom lub potencjalnym klientom. To skuteczny sposób na pojawienie się w świadomości potencjalnych klientów, lecz również na przywiązanie klientów do marki. Jakie przedmioty są najbardziej popularne?

Koc

Autor: s.Oliver
Źródło: s.Oliver
W ofercie dużej ilości sklepów internetowych są różne drobne rzeczy, które czasem są całkiem użyteczne, jak i takie, które tylko zbierają kurz. Każda firma może je spersonalizować i zyskać tym sposobem firmowy produkt do sprzedaży, darmowego rozdawania lub wymieniania na podarki związane przykładowo z programem lojalnościowym. Jednym z najczęściej rozdawanych są ręczniki i koce reklamowe – Są to świetne produkty na różnego typu promocje podczas pikników, imprez w plenerze oraz firmowych wypadów integracyjnych albo kolonii, zielonych szkół czy też obozów.

Szkoły językowe albo przedszkola prywatne mogą z nich uczynić doskonały prezent na zakończenie roku, bo oczywistym jest, że kocyk zostanie wykorzystany na wakacjach. W pulę gadżetów od marki na lato, poza ręcznikami plażowymi czy kocami, możemy włączyć również piłki plażowe, friesbie i daszki i bandany. Logotypy są najczęściej stale widoczne, więc ludzie noszący daszki czy plastikowe kolorowe bransoletki są całkiem dobrą reklamą. Następnymi, bardzo popularnymi gadżetami są gliniane kubki, filiżanki, kufelki i kubki termiczne. Wygodne, poręczne kubki z uchem, dobre do postawienia na biurku w pracy albo kubki (sprawdź kubki z nadrukiem) trzymające temperaturę do zabrania w podróż czy do auta, to bardzo funkcjonalne gadżety, równocześnie doskonale prezentujące firmę.

Następnym gadżetem, który często dostajemy, jest parasol. Wprawdzie w Polsce nie możemy narzekać na angielską pogodę, lecz parasol rzeczywiście często się przydaje, dlatego – równie często możemy robić tym sposobem reklamę towarzystwom ubezpieczeniowym, instytucjom bankowym lub też stacjom paliw. Bardzo często dzieci są obdarowywane drobiazgami w postaci ołówków, kredek czy długopisów z logotypem, baloników, odblaskowych figurek lub gumowych bransoletek. Jak widać asortyment jest naprawdę ogromny.

Czy po przestudiowaniu omawianego zagadnienia masz wątpliwości? Jeżeli tak, to wejdź tu i poznaj więcej informacji (http://www.lrg-lodz.pl/) odnośnie prezentowanej tematyki.

Koce reklamowe czy koszulki mogą być ozdobione logotypem nadrukowanym bezpośrednio na kocu za pomocą haftu, natomiast na plastikowych czy gumowych przedmiotach logo jest naniesione komputerowo.