W jaki sposób dobrać idealne tkaniny tapicerskie?

Wybór najlepszych materiałów obiciowych jest bardzo istotny. Trzeba mieć na uwadze wiele istotnych kwestii, np. dobranie wielkości i kształtu, zastosowanie, a także walory estetyczne.

Bogactwo różnorodnych motywów i kolorów stawia nas przed niezwykle trudnym wyborem. Warto więc przekonać się, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przede wszystkim, dopasowując odpowiednie tkaniny (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) obiciowe tego typu.
Przede wszystkim nie powinniśmy robić niczego zbyt pochopnie. Należy skupić się na tym, aby w ostateczności znaleźć niezawodne obicia naszych mebli, które rzeczywiście będą nam się podobać. W tej sytuacji nie ma miejsca na nieprzemyślane zachcianki, gdyż najczęściej meble używane są przez niezwykle długi czas, a oprócz tego zazwyczaj są dość drogie. Jest to więc wydatek bardzo ważny.

Sofa skórzana Kvadra Elegance

Autor: Kvadra
Źródło: Kvadra

Bardzo ważną sprawą jest oczywiście dobór właściwego materiału, przykładowo na . Zazwyczaj niemałym ograniczeniem dla niejednego z nas są pieniądze. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że raz zainwestowane pieniądze z pewnością zwrócą się w przyszłości. Przy długim korzystaniu z mebli to jakość jest najważniejsza.

Jeśli dobieramy tkaninę do obicia mebli, musimy zwrócić uwagę w głównym stopniu na rodzaj tkaniny. Niewłaściwy dobór materiału do typu mebli może wiązać się z bardzo szybkim zniszczeniem pod wpływem intensywnego użytkowania. Tkaniny obiciowe są niejednokrotnie o wiele bardziej sztywne, a równocześnie odporne na przetarcia. Dobierając właściwą tkaninę tapicerską trzeba zatem w głównej mierze upewnić się, czy jest to materiał obiciowy. Następna istotna kwestia to właściwe wymierzenie, ile materiału będzie nam potrzebne. Pamiętać przy tym należy, iż najczęściej zaleca się, aby zakupić ok. 10-15 % więcej materiału niż wynika z naszych obliczeń.

Istotne jest także zwrócenie uwagi na wszystkie aspekty estetyki. Dobierając kolor materiału oraz wzór trzeba zwrócić uwagę na to, czy będzie on dopasowany do innych elementów wyposażenia mieszkania. Niejednokrotnie okazuje się, iż w głównym stopniu styl posiadanych mebli decyduje o charakterze wzoru czy kolorze, jaki winien znaleźć się na obiciach. To najważniejsze kwestie, o jakich musimy pamiętać. Następnie pozostaje nam już tylko do odwiedzenia hurtownia tapicerska.