Współpraca z biurem rachunkowym – jak to wygląda?

Biura rachunkowe oferują usługi dla małych, średnich i dużych firm. Zakres współpracy mogą dostosować do indywidualnych oczekiwań klienta i specyfiki prowadzonej przez niego działalności.

program tv

Źródło: pixabay.com
Jak przeważnie wygląda współpraca z biurem rachunkowym?
Przeważnie po podpisywaniu umowy dotyczącej świadczenia usług przez biuro – polecana hurtownia matriałów do biura – rachunkowe zobowiązujemy się do comiesięcznego dostarczania dokumentów, które potrzebne są do przygotowania deklaracji wymaganej przez US. Dokumenty do rozliczenia można dostarczać osobiście, aczkolwiek częściej stosowane jest przekazywanie dokumentów za pomocą e-maili. Po sporządzeniu deklaracji rozliczeniowych przez biuro (pełna analiza) rachunkowe zostajemy zawiadomieni o wyniku finansowym, wysokości podatków oraz obowiązkowych przelewach jakie powinniśmy dokonać na konto US oraz ZUS. Biuro rachunkowe dzięki udzielonemu pełnomocnictwu może także reprezentować przedsiębiorcę przed wymienionymi organami. Poza tym, biura rachunkowe zapewniają szereg usług doradczych, które mogą przynieść mnóstwo korzyści ze współpracy.
Koszt korzystania z usług biura rachunkowego uzależniony jest głównie od liczby dokumentów księgowych oraz ilości zatrudnianych osób. Ze względu na to, że w tej branży występuje duża konkurencja, naprawdę nie trudno znaleźć biuro księgowe, które będzie rzetelnie wykonywało zlecone obowiązki w przystępnej cenie.

Jeśli interesuje kogoś biuro rachunkowe Kraków chociażby jest miastem, w którym działa wiele takich firm. Poza tym trzeba wiedzieć, że fakturę za takie usługi wlicza się w koszty prowadzenia działalności.