Jak należycie wybrać studia – wskazówki dla kandydatów na studia

W dzisiejszym zglobalizowanym świecie najważniejsze są wartości stricte konkretne, coś co namacalnie możemy przedstawić tu i teraz. Liczą się umiejętności rzeczowe, „fach w ręku”, jaki umożliwi nam szybko zdobyć pracę. W dzisiejszym świecie, gdzie zbyt dużo ludzi ukończyło uczelnie wyższe, a zbyt mała jest ilość jest solidnych rzemieślników liczą się twarde umiejętności, jakie otwierają przed nami perspektywy, może nie podboju świata, ale chociaż godnego życia.

studia

Źródło: http://www.sxc.hu/
Na pewno potwierdzą to mający taką specjalność i obecnie realizują się w swoim zawodzie. Przykładem: tłumacz z Wrocławia, skończył studia filologiczne i od razu wiedział, że chce specjalizować się w tłumaczeniach przysięgłych. Udało się. Potwierdzą tą tezę także te osoby, co odnalazły swoją pasję po wielu poszukiwaniach. Co prawda, nie odkryli jej podczas studiów, więc wybrali zły kierunek, nie znaleźli jej po ukończeniu studiów, więc byli skazani na wizyty w pośredniaku, odnaleźli je dopiero wraz z zawodowym dojrzewaniem. Przez zupełny przypadek.idź do strony wynajem naczep wynajem naczepAktualnie tak zarabiają na życie: jeden z nich został stolarzem, drugi renowatorem mebli. Co więcej, stolarz poszperał w rodzinnym archiwum i natknął się na zdjęcie (serwis internetowy) swojego pradziadka, który właśnie był… stolarzem.

Z tak postawioną tezą zgodzą się, choć z niemałą rezygnacją, Ci, którzy pokończyli studia i mają naprawdę szeroką wiedzę ogólną, lecz ponadto mało potrafią. Znają świetnie historie, znają się na filozofii, wykute mają różne regułki, lecz na rynku pracy są zbędni, bo nie pasują do stworzonego systemu. Są wkurzeni na prawie każdego, na państwo, iż nie zapewnia im pewnego startu, na uczelnie wyższe, że uczyła ich nieprzydatnych rzeczy, na rodziców, że nie pokierowali nimi bardziej przyszłościowo. Na wszystkich, jednakże nie ma co. Jak to mawiał Karol Marks: „Byt określa świadomość”, ich położenie nie jest do pozazdroszczenia.

Jedno jest oczywiste: następne pokolenia będą z większą ostrożnością wybierać własną ścieżkę zawodową. Przynajmniej tak się wydaje. W mediach stale się o tym mówi, a młodzi ludzie, czyli najbardziej zainteresowani, poszukują w Internecie potrzebnych informacji. Doskonale wiedzą już, że brak studiów to wcale nie obciach, jeśli robi się coś, co się lubi i co w przyszłości przyniesie pieniądze. Wolą mieć zawód i jasne perspektywy niż skończonych kilka kierunków i mieszkanie z rodzicami do końca życia.