Spływy pontonowe – odpoczynek dla wszystkich|każdego

Górskie spływy pontonowe nie bez przyczyny stają się coraz bardziej popularne. Jest to idealne połączenie sportu i rekreacji. Spływy pontonowe to obowiązkowy punkt na mapie turystów szukających wrażeń, z dala od zgiełku cywilizacji. Rafting to rekreacja, która pod różnymi względami nie jest wymagająca. Skorzystać z niej może prawie każdy. Do jej zaaranżowania wystarczy górska rzeka oraz ponton. Przygodę z raftingiem warto rozpocząć od łatwiejszej trasy, z czasem jednak normalne staje się domaganie nieco bardziej skomplikowanych spływów – podczas, których ryzyko wywrócenia się jest bardzo wysokie.

Rafting

Autor: Ungry Young Man
Źródło: http://www.flickr.com
Rafting to sportowo-rekreacyjna odmiana flisu. Więcej tutaj odwiedź witrynę. Kiedyś, przy niewiele rozwiniętej infrastrukturze dróg tudzież jej całkowitym braku – najlepszą metodą transportu towarów był transport wodny. Dzisiaj pływa się dla przyjemności. Spływy pontonowe nie bez powodu stają się coraz bardziej znane. Aktywny wypoczynek połączony ze odkrywaniem środowiska naturalnego od strony, której nie da się odkryć idąc pieszo czy jadąc na rowerze. Aktywny wypoczynek i świeże powietrze, świetnie zrobi osobom mającym siedzący tryb życia.

Wbrew pozorom jak i powszechnie panującej opinii, spływy pontonowe, są przeznaczony właściwie dla każdej osoby – nieistotny jest wiek,płeć czy poziom sprawności – każdy może poczuć się całkowicie bezpiecznie. W stabilnych i niewywrotnych pontonach prosto jest się zrelaksować, podziwiać panoramy czy fotografować lokalną faunę i florę.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia następnego wpisu na zbliżony temat – w nim wyszukasz dodatkowe treści. Więc idź do serwisu sandały lizard i ciesz się do woli.

Uczestnicy spływu winni być na tyle sprawni, aby wiosłować. Specjalny wysiłek nie jest potrzebny, chodzi jedynie o utrzymanie pontonu w nurcie. Dzieci mogą płynąć pontonem pod kuratelą prawnych opiekunów.

Spływy pontonowe odbywają się w okresie, gdy rzeka nie jest zamarznięta, zatem od marca do listopada. Ilość osób biorących udział w spływie to: minimum dwie, max. 82. Przed spływem każdy uczestnik, musi zaakceptować regulamin oraz dopisać się na listę obecności. Na brzegu rzeki wydawane są kaski, kamizelki i wiosła. Uczestnicy pomagają wyładować pontony i ustawiają je nad wodą. Przed startem przeprowadza się krótki instruktaż, w czasie którego pokazuje się jak usadowić się w pontonie, wiosłować i uchronić się przed kontaktem z wodą. Omawiane jest również postępowanie w razie zawieszenia się pontonu na kamieniach oraz wypadnięcia spływowicza za burtę. Po szkoleniu uczestnicy dzielą się na załogi, usadawiają pontony i zaczynają spływ. Spływ może odbywać się pod nadzorem sternika. Możliwe jest też wypożyczenie pontonów oraz spływ samodzielny. Wszystko to tutaj przejdź do serwisu.