Jesteś bezrobotnym humanistą z Zamościa?

Doczekaliśmy chwili, w której dyplom studiów wyższych przestał być obietnicą sukcesu zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe straciło tytuł „prestiż” i stało się popularne. Niewątpliwie, zdobycie dyplomu może być możliwością sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami wiele drzwi, zwłaszcza zawodowych. Jednak czy zawsze idzie w parze ze satysfakcją i dobrymi zarobkami? Czy nieposiadanie wyższego wykształcenia przekreśla nasze szanse na znalezienie naszej wymarzonej pracy?

Wiele oczywiście zależy od branży i zawodu, jednak jak pokazuje doświadczenie – bez ukończonych studiów wyższych można funkcjonować. I to na przyzwoitym poziomie. W branży artystycznej nikt nie wymaga od swoich ulubieńców dowodów na ukończone szkoły.

Niewątpliwie zainteresują Cię opisywane dane, więc przestudiuj dokładnie oryginalny artykuł, który ma mnóstwo wartych zapamiętania faktów, to zbliżona tematyka jak w tym materiale.

Doceniamy ich inwencję, kreatywność i magnetyczną osobowość. Sprawdź praca operator walca.

oferty pracy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Jedna z największych diw polskiego przemysłu rozrywkowego do dziś posiada wykształcenie „średnie”,a mimo to jest najbardziej szanowaną artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się zdolności, przekaz i emocje. A tego nie uczą na żadnych uczelniach. A przedstawiciel handlowy, zawód, który bez przerwy jest poszukiwany na rynku? W tym zawodzie kluczową rolę odgrywa pewność siebie i skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to podstawowa cecha w tym zawodzie. Do pewnych profesji należy mieć po prostu predyspozycje. Nie znaczy to absolutnie, że wykształcenie nie musimy zdobywać wiedzy. Mechanik samochodowy czy tokarz także muszą poznać teorię by zdobyć kwalifikacje uprawniające wykonywania zawodu. Patrz oferty pracy nisko

Na ratunek wówczas spieszą szkolenia oraz kursy. Jeżeli więc posiadamy w szufladzie dyplom nauk humanistycznych, który jednak nie okazał się kluczem do sukcesu – zawsze możemy się przekwalifikować. Zajrzyjmy fora, portale związane z tematyką pracy, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy jarocin, a jest możliwość, że odnajdziemy swoją drogę w życiu.
Patrząc na otaczającą nas rzeczywistość, możemy się przekonać, że bez względu na rodzaj wykonywanej profesji, karierę dać nam może jedynie praca, praca i nieustanny rozwój. A stan ten można zdobyć w każdej dziedzinie. W obecnych czasach bywa, że doskonały kucharz jest w stanie zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź ten użyteczny link. Przeczytasz w nim informacje, które będą dla Ciebie zajmujące.

Wiedzmy, że na zmiany nigdy nie jest za późno.