Opis rodzajów piłek do tenisa.

Wiele osób nie docenia wagi piłek do tenisa. Prawdą jest jednak to, że odpowiednio dobrana piłka ma wpływ na przebieg gry.Profesjonalni zawodnicy używają nowych piłek prawie przy każdej okazji. Trenują nimi, by w celu przystosowania się do nich i wiedzieć jak ich wykorzystać, kiedy zaczyna się mecz. Profesjonaliści pierwszy raz zamieniają piłki do tenisa już po 7 gemie meczu, a potem robią tak konsekwentnie co 9 kolejnych gemów. To chyba trafnie obrazuje, jak bardzo istotny jest cały ten proces.

Więcej tutaj

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Piłki do tenisa dzielimy na dwie podstawowe kategorie – piłki bezciśnieniowe oraz piłki ciśnieniowe. Piłki bezciśnieniowe posiadają grubszy kauczukowy środek i zachowują dobrą jakość odbicia, dlatego używa się ich przez dłuższy czas.Główna charakterystyka tych piłek to znaczna twardość i ciężkość przy odbiciach, co powoduje, że kontrola uderzenia jest utrudniona.Taki wybór to doskonałe rozwiązanie na treningi lub dla osoby grającej okazjonalnie. Piłki te kupuje się w wiadrze albo w worku.Piłki ciśnieniowe są bardziej lekkie i miękkie, a więc w przeciwieństwie do opisywanych wcześniej piłek, gracz odczuwa dużą przyjemność z gry, z powodu dobrej kontroli uderzeń. Piłki te winny być używane regularnie, ponieważ każdy dzień to strata ciśnienia, a co za tym idzie niższy kozioł piłki oraz brak komfortu gry.To wspaniałe rozwiązanie dla osoby trenującej regularnie lub profesjonalnie. Piłki pakowane są po 3 albo cztery sztuki w specjalnym pojemniku, a po jego otwarcie powinno się usłyszeć specyficzny dźwięk, który jest wywołany uwolnieniem ciśnienia. Aby sprawdzić czy piłka wciąż nadaje się do gry, podnosi się ją na wysokość 100cali, puszcza i czeka aż się odbije od twardego podłoża. Jeśli po koźle wzniesie się ona na wysokość 53-58 cali, to oznacza, że ciągle jest doskonale napompowana. Przeciętnie piłka powinna wystarczyć na rozegranie 6-8 setów (Sklep internetowy Novasport).

piłka na korcie

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Każda firma wytwarzająca piłki posiada w ofercie trzy rodzaje piłek: poziom profesjonalny,mistrzowski oraz rekreacyjny. Poziom profesjonalny to najlepsze piłki producenta, przez co wiele profesjonalnych turniejów tenisowych decyduje się na używanie danej marki.Takie piłki gwarantują jakość i solidność na wysokim poziomie.

Kliknij ten link – ta unikalna witryna (https://www.mykuba.pl/wycieczki-fakultatywne/) będzie dla Ciebie interesująca. Znajdujące się tam treści dotyczą podobnej problematyki, co wpis, który teraz widzisz.

Poziom mistrzowski to piłki trochę gorsze od wcześniej opisywanych, lecz dla większości graczy średnio-zaawansowanych będą więcej niż zadawalające. Ostatnio poziom przeznaczony jest dla rekreacyjnych graczy jak i do treningowego użycia, dlatego tych piłek unika się przy turniejowej grze na punkty. Istnieje wiele rodzajów piłek tenisowych, ale na decyzję, które wybrać – ma wpływ wiele czynników.Wybór nieodpowiednich piłek może mieć tak samo zły wpływ na grę gracza jak brak stosownej dla jego umiejętności rakiety.