Co trzeba się dowiedzieć zanim zaczniesz grać w tenisa?

Tenis ma wyjątkowo długą, sięgającą okresu średniowiecza historię. Sport ten wyjątkowo szybko zdobył popularność na terenie całej Europy. Na chwilę obecną także jest sportem cieszącym się popularnością i chociaż kiedyś nazywano go grą królewską nie jest teraz dostępny tylko dla elit.

Aby zacząć trenować grę w tenisa, potrzebny jest określony sprzęt: piłki do tenisa, rakieta tenisowa, wysokiej jakości buty. Piłki do tenisa są tak samo znaczące, jak odpowiednio wybrane buty tenisowe i rakieta. Ustalone przepisy regulują jaki kolor powinny mieć piłki do tenisa, średnicę i ciężar. Do gry w tenisa trzeba używać wyłącznie piłek mających żółty lub biały kolor. Jeżeli chodzi o ich ciężar, to nie może on przekraczać 58, 5 grama. Natomiast maksymalna dopuszczalna średnica piłek do tenisa wynosi 6,67 centymetrów.

Do przeszłości odeszły czasy, kiedy na korcie widywaliśmy zawodników mających na sobie tylko białe stroje. Aktualnie niczym nadzwyczajnym nie są kolorowe stroje tenisowe. Zawodników w strojach o barwie białej podziwiać można tylko na meczach, które mają miejsce na kortach Wimbledonu – jednej z dzielnic Londynu. Zaczynając grę w tenisa, trzeba zastanowić się nad wyborem solidnych butów – kup specjalistyczną piłkę do tenisa. Buty do tenisa powinny mieć przede wszystkim głęboki bieżnik, który zapobiegnie poślizgom.

sprawdź sklep Novasport

Autor: K.M. Klemencic
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas gry w tenisa obowiązują rzecz jasna konkretne przepisy, które regulują nie tylko reguły gry, wymiary piłek tenisowych, ale także wymiary kortu. Mecze tenisowe rozgrywa się na korcie ziemnym, którego długość wynosi 23,77 metrów, a szerokość 8,23 metrów. Środek kortu dzieli się na dwie części siatką zawieszoną na wysokości 91,4 cm. Nauka gry w tenisa wymaga rzecz jasna wiele cierpliwości.

Ciekawy tekst? Jeżeli tak, kliknij tutaj – w źródle (http://www.super-edu.pl/ogloszenie/korepetycje-z-matematyki-wroclaw-897) z pewnością wyszukasz coś absorbującego, zatem ten materiał powinien być dla Ciebie wartościowy.

Każdy początkujący gracz musi się nauczyć, jak właściwie pracować nogami, ale też mnóstwa uderzeń i chwytów. Nie warto jednak zniechęcać się niepowodzeniami, które na początku będą się przydarzały. Przy odrobinie cierpliwości bez wątpienia każdemu uda się nauczyć się gry w tenisa. Nawet największe gwiazdy tego sportu zaczynały swoje wielkie sukcesy od porażek. Tenis jest grą , w którą grać mogą wszyscy, pomaga zachować piękną i szczupłą sylwetkę. To gra, która bardzo dobrze wpłynie na całe ciało i ogólną kondycję.