Ubiegaj się o odszkodowanie za spóźniony lot, dlatego że masz takie prawo. Jakie możesz uzyskać odszkodowanie i na co możesz liczyć?

Opóźnienia lotnicze są stale trudne dla osób, którzy już od paru godzin oczekują na porcie lotniczym na swój samolot. To zawsze jest również stresująca sytuacja, jako że większość ludzi zmierza do pracy lub jest umówiona z kimś, kto ich odbierze. Poza tym już sam lot może również denerwować. Jeśli lot opóźnia się z winy przewoźnika jest możliwość ubiegać się indywidualnie o zadośćuczynienia.

Samolot

Autor: ERIC SALARD
Źródło: http://www.flickr.com
Najmniejszy czas opóźnienia, pozwalający na wszczęcie procedury starania się o odszkodowania lotnicze, to 3 godziny w związku do zaplanowanej pory dotarcia do portu docelowego. Poza tym odszkodowania w formie pieniężnej, klient może żądać od przewoźnika opieki. Przewoźnik powinien zagwarantować klientowi możliwość zatelefonowania, a też napoje, pożywienie, kwatery czy transport do miejsca zakwaterowania – FLY & I.

Świadczenia tego jest wstanie domagać się pasażer, kiedy zwłoka wyniesie 2 godziny bądź więcej dla lotu do 1500 kilometrów i wyniesie 250 EURO.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niesamowicie fascynujący artykuł, zatem nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas, a zapewne odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

A również 3 godziny bądź więcej w wypadku dłuższych lotów na obszarze Unii Europejskiej wynoszące od 1500 do 3500 km, w tym wypadku odszkodowania lotnicze może wynieś 400 EURO. Natomiast jeśli o 4 godziny lub więcej spóźnia się wylot dłuższy poza teren UE o odległości większej aniżeli 3500 km oraz zadośćuczynienie wyniesie 600 EURO – klik!.

Samolot

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy opóźnienie lotu wyniesie więcej niż 5 godzin, klient może wymagać odzyskania kosztów biletu oraz zagwarantowania przewozu do miejsca, z jakiego rozpoczął on swoją podróż. Opóźniony lot odszkodowanie mamy możliwość dostać za pomocą doświadczonych firm, które codziennie zajmują się zadośćuczynieniami lotniczymi.

Każdy lot jest ubezpieczony na różnorodne też nieprzewidziane okoliczności, tym samym także możemy otrzymać odszkodowanie za spóźnienie lotu.

Szukając godnych przeczytania materiałów, kliknij na ten odsyłacz. Naprawdę zalecam tą treść (www.artgrafcars.pl/), ponieważ ona z pewnością również zwabi Twój wzrok.

Na lokalnym rynku oraz w wszelkim porcie lotniczym są przystępne informacje jak otrzymać za opóźniony lot odszkodowanie.