Jakie powinno być elementarne wyposażenie dzieci trenujących w klubach piłkarskich.

Piłka nożna od lat była najpopularniejszym ze sportów w naszym kraju, choć kluby i reprezentacja nie zawsze dają powód do radości swoją grą. Jednak przez długi okres czasu mocno zaniedbano szkolenie dzieci i młodzieży, wprawdzie klubów było całkiem sporo, lecz różnie z nimi bywało.

koszulki piłkarskie

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnie kilka lat to następna fala wzrostu popularności piłki nożnej, skierowana tym razem w stronę właśnie młodych miłośników grania. Otwieranych zaczęło być mnóstwo szkółek piłkarskich, w wielu z nich przygodę z piłką zacząć już mogą najmłodsze przedszkolaki. Również rodzice bardzo chętnie korzystają z tego trendu, nie tylko od maleńkości przyzwyczajając do sportowego życia, ale także zdrowo i przyjemnie wypełniając im czas. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie to procentować w przyszłości, pośród coraz liczniejszej grupy młodych piłkarzy z pewnością powinno się udać natrafić na prawdziwe talenty, i co najbardziej istotne, odpowiednio je poprowadzić, żeby nie zniszczyć w nich potencjału.
Każdy z młodych piłkarzy wychodząc na boisko będzie potrzebował dobrego wyposażenia. Najważniejsze są dobrze dobrane do boiska buty, właśnie one odpowiadają nie tylko za komfort i wygodę gry, lecz również za bezpieczeństwo.

Zaczekaj sekundę! Zaintrygował Cię artykuł? Masz chętkę na następne dodatkowe wątki? To miłe. Wejdź w ten link i przekieruj się do strony z wątkami na omawiany temat.

Na trawę, gdzie niekiedy jest ślisko należy ubierać tradycyjne buty piłkarskie mające korki, na przykład takie jak Nike Mercurial, z kolei do treningów na hali doskonale będą się sprawdzać zwykłe halówki na nieślizgającej się podeszwie. Następnym elementem ekwipunku piłkarza będzie właściwy strój. Z reguły w klubie zawodnicy otrzymują meczowe koszulki piłkarskie, ale na treningi i codzienne granie warto posiadać własne, podobnie jak spodenki.

Powinny być one wykonane z przewiewnych tkanin, które nie będą zatrzymywać potu, na chłodniejsze dni można również pomyśleć o nieco cieplejszym dresie. Bardzo ważnym elementem stroju piłkarza są ochraniacze. Wielu graczy raczej jest niechętnie do nich nastawionych, lecz piłka nożna to kontaktowa gra i trzeba zadbać o to, żeby ryzyko urazu było jak najmniejsze.