Potrzeba pamiętać o potrzebie dokonania zgłoszeń, które są wymagane od właścicieli zakładów handlujących w krajach Unii

Przedsiębiorcy handlujący z innymi krajami Wspólnoty Europejskiej powinni pamiętać o potrzebie składania deklaracji intrastat.

Joga, praktyka jogi

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
intrastat zgłoszenie

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Zobligowani są do tej czynności wszyscy przedsiębiorcy, którzy przekroczą określone progi statystyczne.

Nie zapominaj o zgłoszeniach
Przedsiębiorcy, którzy w obrocie handlowym z państwami Unii Europejskiej osiągną ustalone progi statystyczne, muszą pamiętać o składaniu obowiązkowej deklaracji intrastat zgłoszenie to bywa dokonywane w Izbie Celnej w Szczecinie. Bez wątpienia sporo osób zastanawia się, czym w ogóle jest intrastat, należy przyznać, że pojęcie to nie jest Polakom za dobrze znane.

Jeżeli istnieją jakiekolwiek nurtujące Cię pytania na prezentowany temat, to kliknij na omówienie (https://www.artemed.pl/rekonstrukcja-wiezadel/), ono na pewno Cię zaciekawi.

Intrastat to deklaracje przekazywane w celach statycznych. Wspomniane deklaracje można składać tak i w formie elektronicznej, jak również na tradycyjnych drukach.

To powinno być podane rzetelnie
korekta deklaracji intrastat

Autor: Ministerio Bienes Nacionales
Źródło: http://www.flickr.com
To niezwykle ważne, aby deklarację intrastat składać w wyznaczonym terminie, więc należy tego pilnować. Nieraz może się przydarzyć, że zadeklarowane informacje są błędne. W przypadku gdy zauważy się taką omyłkę, potrzebna będzie korekta deklaracji intrastat.

Czy masz zamiar może poddawać tę kwestię dalszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj tekst, który rozpatruje zbliżone tematy.

Rzeczone modyfikacje dokonuje się na oferowanych Drukach „Deklaracja Intrastat – Przywóz” lub „Deklaracja Intrastat – wywóz”. W wypadku, kiedy pomimo stwierdzenia błędu nie dokona się korekty, podmiotowi zagrożą konsekwencje natury prawnej.

Wszystkie informacje związane z obowiązkiem składania deklaracji Intrastat można wyszukać na stronie sieciowej Głównego Urzędu Statystycznego. Także progi statystyczne są podawane przez prezesa wspomnianej instytucji.