Potrzeba pamiętać o potrzebie dokonania zgłoszeń, które są wymagane od właścicieli zakładów handlujących w krajach Unii

Przedsiębiorcy handlujący z innymi krajami Wspólnoty Europejskiej powinni pamiętać o potrzebie składania deklaracji intrastat.

Joga, praktyka jogi

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
intrastat zgłoszenie

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Zobligowani są do tej czynności wszyscy przedsiębiorcy, którzy przekroczą określone progi statystyczne.
Nie zapominaj o zgłoszeniach
Przedsiębiorcy, którzy w obrocie handlowym z państwami Unii Europejskiej osiągną ustalone progi statystyczne, muszą pamiętać o składaniu obowiązkowej deklaracji intrastat zgłoszenie to bywa dokonywane w Izbie Celnej w Szczecinie. Bez wątpienia sporo osób zastanawia się, czym w ogóle jest intrastat, należy przyznać, że pojęcie to nie jest Polakom za dobrze znane.

Jeżeli istnieją jakiekolwiek nurtujące Cię pytania na prezentowany temat, to kliknij na omówienie (https://www.artemed.pl/rekonstrukcja-wiezadel/), ono na pewno Cię zaciekawi.

Intrastat to deklaracje przekazywane w celach statycznych. Wspomniane deklaracje można składać tak i w formie elektronicznej, jak również na tradycyjnych drukach.

To powinno być podane rzetelnie
korekta deklaracji intrastat

Autor: Ministerio Bienes Nacionales
Źródło: http://www.flickr.com
To niezwykle ważne, aby deklarację intrastat składać w wyznaczonym terminie, więc należy tego pilnować. Nieraz może się przydarzyć, że zadeklarowane informacje są błędne. W przypadku gdy zauważy się taką omyłkę, potrzebna będzie korekta deklaracji intrastat. Rzeczone modyfikacje dokonuje się na oferowanych Drukach „Deklaracja Intrastat – Przywóz” lub „Deklaracja Intrastat – wywóz”. W wypadku, kiedy pomimo stwierdzenia błędu nie dokona się korekty, podmiotowi zagrożą konsekwencje natury prawnej.

Wszystkie informacje związane z obowiązkiem składania deklaracji Intrastat można wyszukać na stronie sieciowej Głównego Urzędu Statystycznego. Także progi statystyczne są podawane przez prezesa wspomnianej instytucji.