Z jakiej przyczyny warto wybrać jazdę konną?

Główną zaletą jeździectwa jest możliwość przestawania z ładnymi jak też szlachetnymi zwierzakami, jakimi bez wątpienia są konie.
Ich dobroczynny wpływ na człowieka jest bezspornym faktem.

Butelka wina

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com

Prócz oddziaływania na sferę fizyczną człeka – stymulacja nieomalże wszystkich mięśnie organizmu, kształtowanie prostej postawy, poprawa wydolności serca a także ogólnej formy, a także obniżenie ciśnienia oraz napięć związanych z napięciem, jazda konna (http://www.patataj.com/oferta/sport/) oddziałuje także na psychiczną sferę. Zwiększa pewność siebie, kształtuje umiejętności współdziałania w grupie. Jazda konna posiada tak wiele zalet, że nie łatwo wszystkie je przytoczyć jak też obliczyć. Jedno jest jednakże pewne, prócz głównych zalet, którymi cechują się nieomalże wszystkie sporty, jazda konna ma tę przewagę, iż dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jest to coś więcej aniżeli zwykły sport. Oddziałuje ona pozytywnie nie jedynie na nasze ciało, ale także na ducha. Warto także wspomnieć o jej terapeutycznych własnościach, co na pewno wpływa na popularność owej dyscypliny.
jazda konna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Początki mogą zdawać się skomplikowane, zwłaszcza, że każdy wierzchowiec jest inny i musimy wyczuć jego charakter. Z jednymi można szybko się zaprzyjaźnić, drugie potrzebują na to więcej czasu. Jednak jeżeli nauczymy się głównych reguł jazdy konnej, bardzo szybko będziemy odczuwać gigantyczną przyjemność z obcowania z tym zwierzakiem. Pokonywanie naturalnych przeszkód, galop po ścierniskach to jedynie poniektóre z przeżyć, jakich można doznać.

Jeśli mamy swojego wierzchowca czy ujeżdżamy zawsze tego samego wierzchowca, po jakimś czasie poczujemy harmonię rodzącą się między koniem a jeźdźcem. Poczucie, iż takowa harmonia została uzyskana, powiększa radość, jaką czerpiemy z konnej jazdy.