Konie to szalenie mądre zwierzęta – często pomiędzy nimi i ludźmi nawiązuje się nić przywiązania

Mówi się, że każde dziecko musi mieć jakiegoś zwierzaka. Wówczas lepiej się rozwija i poznaje tajniki odpowiedzialności. Ale kto twierdzi, że zwierzak powinien być mały?
Jeżeli chcemy zmotywować swe dziecko, żeby chętniej przebywało na zewnątrz, a nie ciągle siedziało i grało na komputerze, to powinniśmy zastanowić się jaką inna opcję mu posunąć.

zestawy

Autor: Chris Hunkeler
Źródło: http://www.flickr.com
narciarze

Autor: KEEN

Nie wystarczy tylko kazać mu iść z piłką. Będzie narzekać i nie będzie mu się podobał nasz pomysł. Toteż powinniśmy udowodnić mu, że istnieją wokół nas rzeczy bardziej ciekawe niż laptop. Należy swojego szkraba zapisać na naukę jazdy konnej. Jeśli pokocha te stworzenia, to na pewno złapie bakcyla do końca życia. Wówczas może się stać tak, że za jakiś czas nie będziemy mogli zaciągnąć go do domu na kolację i ciągle będzie przebywał w stajni.

Masz zamiar pogłębić swoją wiedzę na ten temat? Zachęcamy więc do zaglądnięcia do nowej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (http://ocelio.pl/).

Jeżeli naszą pociechę zainteresuje jazda konna nauka będzie na pewno niezwykle interesująca oraz nie pójdzie w las. Może za jakiś czas zacznie profesjonalną karierę trenera koni albo jokey’a. Będziemy z niego zapewne szalenie dumni. Nie zapominajmy też o tym, że powinniśmy nasze dziecko wysłać na obóz jeździecki i tam jego kwalifikacje zwiększą się w bardzo krótkim okresie. Nawet jeżeli za jakiś czas nasze dziecko przerwie naukę jeździectwa, to zdobyte zdolności nigdy nie przepadną.

Ponadto, nauczy się dbać o żywą istotę, co może mu w jakiś sposób pomóc w nawiązywaniu lepszych relacji z rówieśnikami.
Nauka jazdy na koniach to same zalety, dlatego powinniśmy namówić nasze dziecko, aby spróbowało.