Jeździectwo – co należy wiedzieć o jeździe konnej

Każdy, kto choć jeden raz spróbował dosiąść konika, wie, że jeździectwo to jeden z najwspanialszych sposobów na kontakt z przyrodą. Idealna pora na zapoczątkowanie przygody z jazdą konną to lato.
Coraz więcej ludzi przekonuje się, że jazda konna jest radością dostępną niemal dla wszystkich, niezależnie od pory roku.

Warto mieć ubezpieczenie
Nawet spokojny spacer po łąkach stanowi dla mieszczucha niezapomniane doznanie.

Kliknij ten link i sprawdź tu najlepsze suplementy dodatkowe informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zainteresują, zatem nie czekaj za długo:)

Rozwój jeździectwa, a nawet wykorzystanie tych zwierzaków w lecznictwie powoduje, że konie wracają do mody. Wczasy w siodle, parodniowe konne rajdy, zawody hippiczne, zawody ujeżdżenia i woltyżerka wszelkie owe konkurencje zyskują coraz więcej zwolenników. Istnieje wielka rozmaitość typów koników. Jednakże przeważnie słyszy się o podziale rumaków na gorącokrwiste – wierzchowce lekkie, szlachetne do których zaliczamy przede wszystkim araby, angloaraby, a także wierzchowce zimnokrwiste, na przykład fiordingi.

jazda konna

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejszą częścią kostiumu jeździeckiego jest okrycie głowy, czyli toczek zrobiony ze sztywnego syntetyku i pokryty ciemnym aksamitem. Nieodzowne są też przydatne, wysokie buciki, z kolei przed otarciami najbardziej skuteczną ochronę stanowią bryczesy czyli spodnie z dodatkowymi wzmocnieniami na wysokości kolana. Ważnym elementem odzienia będą także rękawiczki. Zawodników startujących w takich konkurencjach jak skoki obowiązuje biała koszula, jasne bryczesy i frak w odcieniu czarnym bądź czerwonym. Ogłowie dla wierzchowca a więc uzda złożone jest z wędzidła i całego kompletu skórzanych pasków wkładanych na końską głowę oraz powiązanych z wodzami.

Koniki używane do skoków czy też dużo spacerujące po kamiennej powierzchni otrzymują podkowy, zaś w zimie bądź przy bardzo trudnych warunkach do podkowy przymocowuje się ocele.