Zbyt dużo wilgoci w domu – to jeszcze nie dramat! Jak zaradzić temu problemowi? Kogo prosić o pomoc? Parę zaleceń

Dom – dla wielu ludzi to najdroższe, co mają. Nic osobliwego, w końcu by go wybudować, trzeba włożyć naprawdę dużo starań, rzeczywiście solidnie się postarać. Przez wiele lat oszczędzać pieniądze lub pobrać kredyt, który będzie nad nami wisiał nieomal do końca naszego życia. Potem zakupić materiały, nająć robotników, pilnować wszystkiego. Robić systematyczne remonty, zimą zakupować węgiel i odśnieżać, a jesienią zgrabiać liście. Opłacać rachunki, odnawiać wszystko to, co tego się domaga.

mur

Autor: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Źródło: http://www.flickr.com

Nic w takim razie dziwnego, że kiedy naszemu domowi zaczyna coś zagrażać, w momencie zaistnienia trudnych kłopotów, robimy wszystko, aby poprawić sytuację, by nie doprowadzić do nieszczęścia. Przecież to nasze schronienie, azyl, który zapewnia bezpieczeństwo nam i naszym bliskim. A na przekór pozorom problemy z budynkami bywają bardzo różnorakie. Do dość popularnych zalicza się np.

Każdy nasz odsyłacz prowadzi jedynie do przydatnych stron, na jakich przeczytać możesz o najważniejszych wydarzeniach. Nie zwlekaj, jedynie kliknij w ten link!

nadmiar wilgotności. Jest on nie tylko niezmiernie niezdrowy dla naszego zdrowia (na ścianach może powstawać szkodliwy grzyb), ale także szkodliwy dla budynku, który staje się mniej solidny i mniej stabilny. Szczęśliwie istnieją sposoby zapobiegania temu. Od czego powinniśmy zacząć, jeśli przeczuwamy niniejszy problem? Obowiązkowo wykonajmy pomiar wilgotności. Można to zrobić za pomocą specjalnego, przeznaczonego do tego urządzenia.

pomiary wilgotności

Najkorzystniej będzie, jeśli pójdziemy z tym do profesjonalistów, którzy posiadają już praktykę w tego rodzaju sprawach. Wiedzą oni, co to jest iniekcja krystaliczna oraz że to pierwszorzędny sposób na osuszanie budowli. W dodatku będą potrafili go zastosować w naszym domu. Naturalnie tego rodzaju usługa to jakiś koszt, nawet spory. Płacimy przecież za pracę dosyć skomplikowanych sprzętów, a ponadto – za czas i wysiłek osób je obsługujących. Lecz te środki zdecydowanie nie będą stracone. Chodzi o dobro nasze oraz naszej rodziny, o dom, na wybudowanie i utrzymanie jakiego pracowaliśmy przez lata. Sprawmy, aby mogły się nim cieszyć również nasze dzieci i wnuki. Zadbajmy o swój dobytek, swój dorobek.
Nie pozwólmy, aby owoc naszego wysiłku był zaprzepaszczony,
zniszczony przez naturę.

Porównaj –