Dzięki rozwojowi technologii możemy obecnie wykorzystywać konstrukcję dachu nie tylko jako ochronę dla budynku,

…ale także jako idealne miejsce do instalowania paneli słonecznych i pozyskiwania w ten sposób darmowej energii
dach pełni funkcję w przeważającej mierze zabezpieczającą, dlatego winien być zaprojektowany z wyjątkową dbałością.

Izolacja dachu ma chronić przed śniegiem, deszczem, różnicą temperatur, czy silnym wiatrem. To właśnie warunki pogodowe pojawiające się na danym terenie determinują to, jak solidny musi być http://dkrm.com.pl/pokrycia-dachowe/.
praca aktuariusza

Autor: US Department of Labor
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna zadanie ochronne, to nie jedyne zadanie, jakie spełnia zadaszenie. Może być to również doskonałe miejsce do pozyskiwania darmowej energii. Warunki pogodowe nie zawsze sprzyjają: niskie temperatury, czy intensywne deszcze, mogą negatywnie wpływać na budynek.wskazówka z www (strona www)Ale tak samo jak aura może niekorzystnie wpływać na wytrzymałość budynku, tak samo może być wyjątkowo przydatna, na przykład do pozyskiwania bezpłatnej energii. Jest to możliwe między innymi dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jak kolektory słoneczne, które w przeważającej mierze montuje się właśnie na dachach budynków. Rzecz jasna można tego typu instalację ustawić również na trawniku, jednak najskuteczniejsze działanie zapewniają panele montowane właśnie na dachach. Pochłaniają one zdecydowanie lepiej promienie słoneczne, z jakich pozyskiwana jest bezpłatnie energia. Warto pomyśleć o ich zastosowaniu, zważywszy, że aktualnie popularność paneli wzrasta przez wzgląd na korzyści, jakie gwarantują.

Przed postawieniem dachu warto więc wcześniej dokładnie przeanalizować jak konstrukcja ma wyglądać, żeby maksymalnie wykorzystać jej powierzchnię w celu zainstalowania pożytecznych kolektorów słonecznych.