Mieszkanie we wspólnocie mieszkaniowej – czy dobrze się na nie zdecydować? Prezentujemy wady i atuty takiego rozwiązania

Mieszkasz w bloku? Na osiedlu? Z pewnością w związku z powyższym znasz wszystkie minusy oraz atuty z tą sytuacją powiązane. Niestety nie jest to już tak duża wygoda jak posiadanie własnego domu poza miastem, gdzie do pierwszego sąsiada masz chociaż kilkadziesiąt metrów. W mieście zdecydowanie bardziej musisz się liczyć z osobami, jakie zamieszkują obok. Nawet codziennie.

firma zajmująca się rozliczaniem wspólnot w Łodzi

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com

Załóżmy, że chciałbyś posłuchać głośniejszej muzyki – od razu musisz zastanawiać się czy czasami nie przesadziłeś, czy nie będziesz przeszkadzać starszej sąsiadce mieszkającej na tym samym piętrze lub wielodzietnej rodzinie pod tobą. Zamierzasz zrobić pranie lub poodkurzać po 22? Nic z tego, to ogromny nietakt. Już nie wspominając o imprezach, większych spotkaniach ze znajomymi, jakie dobrze abyś ograniczył do minimum, gdyż każda taka sytuacja może być problematyczna dla sąsiadów. Z przeciwnej strony mieszkanie w bloku to również większe bezpieczeństwo. Jeśli trafi się coś niewłaściwego – czy zachorujesz, czy coś się popsuje – za każdym razem można pójść na klatkę schodową i poprosić o pomoc osobę, która mieszka tuż obok. Jest to wielka zaleta w szczególności dla osób starszych, a także samotnych kobiet. Wspólnoty mieszkaniowe łódź mają w związku z tym zarówno swoje wady, jak też zalety.

Jeżeli masz ochotę uzyskać dodatkowe dane na omawiany wątek, odkryj ponadto (http://bestem.com.pl/produkty/papierowe-palety-bestemflex/) pozostałe nasze serwisy na zbliżony temat – one też są ciekawe.

Źródło: przeciwnej jednakże strony mieszkanie na osiedlu to także cała masa formalności. Każdą decyzję odnośnie do budynku czy też otoczenia należy ustalać z sąsiadami. We własnym domu można swobodnie zmienić metodę ogrzewania, wyburzyć ścianę czy też choćby przemalować budynek. We wspólnocie mieszkaniowej takie rzeczy nie są takie proste. Problematyczne bywa także rozliczanie wspólnot łódź. W końcu pieniądze na liczne cele są wspólne. A zawsze znajdzie się czarna owca lub kilka, jakie opóźniają się z opłatami. Wówczas problemy może mieć całe osiedle.

Jeżeli przedkładana tutaj problematyka to Twój konik – wyraź opinię (http://www.kohut-kamien.pl/kominki-galeria/) na ten temat. Twoje zdanie bez wątpienia dla autora się będzie liczyć.

Poza niniejszą trudnością jest już samo to, kto powinien zająć się rozliczeniami. Ktoś z sąsiadów? A może korzystniej zatrudnić osobę z zewnątrz? Lepsza chyba jest ta druga ewentualność, dzięki jakiej w wypadku przeszkód na nikogo nie będą rzucane oskarżenia, nikt nie zostanie pokazany w złym świetle.