Rumak terapeuta

To, iż jeździectwo jest przyjemne jak też zdrowe, wiadomo od wieków, jednak dopiero od niedawna konie wykorzystuje się w rehabilitacji.
Hipoterapia jest to całokształt zabiegów terapeutycznych, do których wykorzystuje się konia.

trenerzy

Autor: Sjoerd Lammers
Źródło: http://www.flickr.com
hipoterapia

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com
Hipoterapia jest zwykle terapią wspomagającą inne metody terapii. Bezsporną wartością hipoterapii jest jej uniwersalność. Profesjonalnie prowadzona hipoterapia wpływa na sferę ruchową oraz sensualną człowieka, a również jego funkcjonowanie psychiczne a także społeczne. Hipoterapia, aczkolwiek swoim wpływem obejmuje mnóstwo jednostek chorobowych, jak wszelka odmiana leczenia ograniczona jest zarówno wskazaniami jak i przeciwwskazaniami, z jakimi rodzic czy też opiekun osoby niepełnosprawnej musi się zaznajomić przed zdecydowaniem się na tą formę terapii.
Wierzchowiec do hipoterapii powinien być uważnie wyselekcjonowany. Musi być spokojny oraz odporny na często niekontrolowane postępowania pacjentów. Kiedy niekiedy nadzwyczaj chodzi w stępie. Ta monotonia nie jest dla konia normalna, dlatego powinien przejść dodatkową tresurę. Istotna będzie też współpraca z doktorem a także odpowiednia diagnoza. Mnóstwo jest dobroczynnych rezultatów kuracji z uczestnictwem wierzchowca.

Kliknij ten odsyłacz i zobacz w treści (http://centrumcryo.pl/japonski-masaz-twarzy-kobido-wroclaw/) zamieszczony w tamtym miejscu tekst. Są tam inne tego rodzaju wiadomości. One także analizują tę kwestię.

Jazda stępem przynosi wrażenie ludzkiego chodu. Nasze barki jak też nogi mimowolnie podążają za ruchem wierzchowca. Zwierzę oddziałuje też na zmysły, grzeje mięśnie, polepsza koncentrację, wymaga aktywności od jeźdźca. Hipoterapia jest więc uniwersalnym terapeutycznym środkiem.

Hipoterapię wykorzystuje się przede wszystkim w przypadku ludzi z mózgowym porażeniem dziecięcym, SM, upośledzeniem umysłowym, poważnymi upośledzeniami wzroku jak też słuchu albo też emocjonalnymi zaburzeniami.