Główne aspekty wykorzystania latających dronów do filmowania i fotografowania najróżniejszych wydarzeń.

Na wielu wydarzeniach i imprezach niezwykle ważna jest kogoś, kto się zajmie filmowaniem i fotografią. Dotyczy to zwłaszcza najróżniejszych uroczystości rodzinnych, z jakich chciał będzie posiadać odpowiednią pamiątkę.

Dron w locie

Autor: DFShutterbug
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze do niedawna filmujący lub fotograf zwyczajnie przebywali wśród gości szukając odpowiednich ujęć, lecz obecnie pojawiły się nowe możliwości. Chodzi mianowicie o drony, jakie od kilku lat cieszą się ogromną popularnością, pozwalając jednocześnie na realizację ujęć niedostępnych do tej pory. Obecnie rynek tych urządzeń jest coraz szerszy. Już za kilkaset złotych kupi się już drona, do którego można przymocować niedużą kamerę czy aparat i z pewnej wysokości uwieczniać otoczenie. Profesjonalne drony kosztować mogą od paru tysięcy, ale wraz z tym będą również szły ich możliwości. Zaawansowane drony unosić również mogą dużo więcej sprzętu, oprócz tego będą miały znacznie większe możliwości jeżeli chodzi o możliwość sterowania zarówno samym urządzenie, jak i sprzętem fotograficznym czy filmującym.

Intryguje Cię problematyka podnoszona w tym wpisie? Przeczytaj oprócz tego również inne pokrewne posty – po prostu wejdź tutaj urlop na dziecko.

Przeczytaj też więcej .

W ostatnich latach coraz więcej osób które się zajmują obsługiwaniem różnego rodzaju imprez dołącza do swojej oferty fotografowanie i filmowanie z powietrza, również klienci bardzo chętnie takie możliwości wykorzystują. Co prawda na koszt takiej sesji trzeba dodatkowo przeznaczyć kolejne kilkaset złotych, lecz efekty są naprawdę niesamowite. Nasze przepisy prawne dokładnie regulują kwestię wykonywania tego typu usług, wymagając od operujących dronem posiadania odpowiedniego certyfikatu. Jest to o tyle istotne, że przeważnie loty odbywają się przy większych grupach ludzi, więc kluczową kwestią musi tu być ich bezpieczeństwo. Podczas filmowania trzeba mieć świadomość tego, że dron w każdej chwili może się popsuć, a upadek kilku kilogramów mógłby spowodować duże zagrożenie. Z tego też powodu każdy lot musi być dobrze zaplanowany i zrealizowany w taki sposób, aby nikomu nie zagrażał. Najlepszym wyjściem będzie latanie jedynie nad terenami, nad jakimi nie ma żadnych ludzi i pilnowanie tego, żeby nigdy nie stracić kontaktu z maszyną.

Zobacz .