Skąd brać drzewo do kominka? Pamiętaj, żeby kupować je z legalnych źródeł!

Kominek w swoim domu to chyba coś, o czym myśli praktycznie każdy z nas – kto nie chciałby w długie zimowe wieczory usiąść na kanapie pod kocykiem z filiżanką herbaty lub kieliszkiem wina i patrzeć w wesoło szalejące w kominku ogniki? Taki obrazek bez wątpienia przemawia praktycznie do każdego z nas. Jeżeli jednak już posiadasz swój kominek, wówczas zdecydowanie wiesz świetnie, jak dużo pracy trzeba wkładać w to, żeby móc osiągnąć taki efekt.

kominek

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach zakup drzewa do kominków nie jest już tak trudną kwestią jak to było jeszcze kilka lat wstecz. Wtedy nie było zbyt wielu firm zajmujących się sprzedażą drzewa do kominka osobom prywatnym – po prostu się to nie opłacało, a drewno zazwyczaj było sprzedawane wielkim inwestorom – zajrzyj koniecznie. Na szczęście obecnie sytuacja trochę się zmieniła i możemy już kupić bez żadnych problemów taką ilość drewna, jaka nam odpowiada. Pamiętaj jednakże, aby zawsze kupować drewno tylko z zaufanych i legalnych źródeł! Na rynku jest bowiem mnóstwo ludzi proponujących sprzedaż drewna nielegalnie zabranego z lasu – za kupno sporej ilości takiego drewna może Ci grozić nawet odpowiedzialność karna, dlatego oczywiście nie warto aż tak ryzykować po to, żeby oszczędzić te parę groszy.

Biorąc pod uwagę powyższe, bez wątpliwości warto zdecydować się na kupno drewna w legalnych źródłach – tym bardziej, że bynajmniej nie jest to tak bardzo drogie. Wysokiej jakości drewno do kominka Piaseczno dla przykładu niejednokrotnie jest oferowane w podobnej cenie jak to, które pochodzi z nielegalnego źródła.

Czekamy na Ciebie! Więc jesteśmy w witrynie – oto nowe posty pełne intrygujących wiadomości są już przygotowane. Trzeba tylko najechać na link.

Oczywiście żeby nieco zmniejszyć koszty możesz zakupić na przykład drzewo, które nie jest jeszcze pocięte na kawałki. Wówczas cena takiego drzewa jest oczywiście niższa, jednakże musisz je samodzielnie porąbać na kawałki i wysuszyć na podwórku. Najczęściej zresztą dobrze jest drewno do kominka Piaseczno jeszcze trochę podsuszyć – dzięki temu w zimie będzie się o wiele lepiej paliło w kominku.

Na dodatek musisz pamiętać o tym, aby zawsze brać drewno przeznaczone specjalnie do spalania w kominku. Nie wkładaj do kominka w swoim domu przykładowo odpadków po remoncie albo przypadkowych kawałków drewna, które gdzieś znalazłeś – często takie części drewna zawierają w sobie jakieś nieduże metalowe elementy, a rozgrzanie ich do dużej temperatury może być dla Ciebie niezwykle niebezpieczne!