Kominek w dziennym pokoju

Większość z nas nie wyobraża sobie pokoju dziennego bez kominka, toteż ważne jest, ażeby przed podjęciem decyzji o jego budowie, przeznaczyć mu nieco uwagi.
Kominek otwarty czy może zamknięty? Tradycyjny kominek to taki z otwartym, murowanym paleniskiem.

odzież

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
Naczelnym źródłem ciepła będzie w nim promieniowanie z komory palenia. Współczesne kominki wyekwipowane są we wkłady bądź kasetki kominkowe, zatem paleniska zamknięte, utworzone z materiałów odpornych na ogromne temperatury oraz porządnie gromadzących ciepło, to jest dla przykładu szamot. Zastanawiając się nad doborem rodzaju paleniska, wypada wziąć pod uwagę to, iż w kominku otwartym jedynie 10-15% ciepła powstającego w czasie spalania drewna ostaje w pomieszczeniu. Większość ciepła uchodzi do komina – dla porównania w kominkach z w największym stopniu wydajnymi wkładami nawet ponad 80% ciepła pozostaje w mieszkaniu. Także zużycie drewna w kominkach otwartych jest większe. A musimy brać pod uwagę, że cena drewna kominkowego zobacz cena drewna kominkowego do małych nie należy.
Kominek w dziennym pokoju może być wykorzystywany do nagrzewania doraźnego lub w okresach przejściowych, gdy nie jest włączone CO. Może również stanowić podstawowe (jednakże nie jedyne) źródło gorąca. Wiąże się to jednak z nieodzownością systematycznego dokładania drewna do kominka, co może być utrudnione podczas tygodnia pracy. Toteż najlepiej, kiedy kominek funkcjonuje tylko jako dodatkowe źródło ciepła.
wesele

Autor: Paclan

Urządzenie o stosownie ogromnej mocy jest w stanie ogrzać kilka wnętrz lub nawet cały domek, pod warunkiem, że współdziała z systemem DGP, który rozprowadza nagrzane powietrze z pomocą wentylatora lub w sposób naturalny, wykorzystując fakt konwekcji.

System konwekcyjny sprawdzi się, jeżeli potrzebujemy grzać wnętrza przylegające do kominka albo znajdujące się nad nim.http://www.cik-wisniewski.pl/ (więcej w serwisie)Trzeba także zaopatrzyć się w odpowiednie drewno kominkowe-dodatkowe źródło.