Ściany nie muszą być nudne! Kilka pomysłów na aranżację wnętrza

Wnętrza mieszkalne z całą pewnością powinny spełniać swoją rolę, ale z drugiej witryny powinni też odpowiadać gustowi użytkowników. Wspaniale zaprojektowane pokoju to najlepsza gwarancja, iż będziemy w nich czuli się warto.

Ściana jako tło
Chociaż na pozór nie zwracamy na nie większej uwagi, w rzeczywistości stanowią one niezwykle istotny element wystroju wszelkiego wnętrza.

Jeżeli masz ochotę poznać jeszcze inne dane na ten temat, zobacz tekst na portalu, a bez dwóch zdań on także okaże się dla Ciebie wyjątkowy!

Jasne ściany to doskonałe wyjście dla ciasnych wnętrz, bo w taki sposób wolno je optycznie powiększyć, w wypadku przestronnych wnętrz można postawić na mocny kolor w ciemnym odcieniu. Kupując farbę należy zatem pod uwagę brać rozmiar wnętrza, a również uwzględnić meble, jakie planujemy w nim postawić. Najbardziej uniwersalne będą z pewnością ściany białe, które w łatwy sposób ożywimy za pomocą kolorowych i oryginalnych dodatków. W taki prosty sposób można stworzyć ciekawe pomieszczenie o niepowtarzalnym charakterze.

Coś do kuchni…
branża

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com
W kuchni ściany muszą stanowić nie jedynie element dekoracyjny, jednak łączyć w sobie walory estetyczne z praktycznymi. Możliwości wbrew pozorom jest sporo. W nowoczesnych wnętrzach zazwyczaj stosowanym wyjściem bywa np. fototapeta, jednakże wysoka popularnością cieszą się również tradycyjne płytki. Ciekawym rozwiązaniem są też kafelki artystyczne, które nieraz stosowane są raczej jako dekoracja. Kolorowe ściany w kuchni nadają całości trochę energii i z pewnością przypadną do gustu wszystkim powyższym, którzy stawiają na oryginalność i cenią sobie niebanalne rozwiązania, skoro chodzi o wystrój pomieszczeń.
Pokój gościnny

Autor: Jaysin Trevino
Źródło: http://www.flickr.com
… i do łazienki
małe dziecko

Autor: Igor Menezes – Photographer
Źródło: http://www.flickr.com
Ściany łazienkowe nieodzownie kojarzą się z kafelkami. Naturalnie ma to swoje atuty praktyczne – płytki nie nasiąkają wodą i zdoła je bez większych problemów wyczyścić. Dekory ścienne dobrze sprawdzą się jako ozdoba monochromatycznych ścian. Naturalnie można wykorzystać je nie tylko w łazience, lecz też w pozostałych pomieszczeniach, w jaki sposób np. kuchnia.

Dzięki zanim warto stworzyć barwne i eklektyczne dekoracje łączące tradycyjne części wystroju z tymi nowoczesnymi. Decydując się na kilka wzorów warto ale kierować się wyczuciem i uważać, by nie przesadzić z mnogością deseni i kolorów, albowiem zdoła to wprowadzić wrażenie chaosu.