Jak zrobić piękną i zachęcającą wystawę sklepową? To wcale nie takie takie skomplikowane, ale pamiętajmy o istotnych sprawach

Jak ważna jest dekoracja wystaw sklepowych wiedzą ci, którzy zaniedbując tę kwestię stracili wielu klientów. Taka dekoracja to konieczność, jeśli pragniemy, by nasz obrót był jak najbardziej udany.

strona www

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie, tę zmianę wnętrza sklepowego warto przeprowadzać sprawnie i w krótkim czasie, ponieważ niedobrze wygląda sklep bez stałej wystawy. Klienci tego nie lubią, więc jeśli nie chcemy zbytnio narzekać na brak klientów pamiętajmy także o tej kwestii. Jaki jest najlepszy czas na dekoracje wystaw sklepowych? Musimy ją zmieniać, kiedy panuje mały ruch, czyli przed datą wypłat lub po świętach. Nie warto robić dekoracji, gdy okno jest odsłonięte. To może niepotrzebnie zwrócić zainteresowanie przechodniów, będzie to też czynnik, który zbytnio może rozpraszać dekoratora. Korzystnie przygotować zasłonę z materiału, jaką wykorzystamy przy każdej okazji. Zasłona (ekurtyny.pl/) taka powinna posiadać różnorodne napisy czy rysunki reklamowe. Oczywiście to jest zależne od naszego producenta reklam .

Sklep

Autor: Mastermelt Group
Źródło: http://www.flickr.com

Nie popełnijmy błędu, aby zasłaniać okno papierami. To zdecydowanie niepożądane z racji czysto estetycznych. Zmiana dekoracji powinna być szybka, to oznacza, że nie powinna trwać dłużej niż jeden dzień. W większych miastach taka zmiana dekoracji następuje najczęściej w godzinach nocnych, co pozwala na zachowanie standardowego toku pracy w sklepie w czasie dnia. Jak przeprowadzać kolejne po sobie czynności? Najważniejsze to pamiętajmy o odpowiedniej kolejności! Najpierw warto się zastanowić, jaki charakter będzie miała nasza wystawa. Czy będzie to coś z charakteru masowego, a może indywidualna, okolicznościowa czy bardziej fantazyjna? To w sumie niezwykle ważne, bo jeśli zlekceważymy ten początek to można mieć późniejsze kłopoty.

Pamiętajmy, iż szkic jest najważniejszy i tak samo jak pisarz potrzebuje planu, co pisać, tak my potrzebujemy ogólnego schematu naszej wystawy. Jeśli nie będziemy o tym myśleć, to może się zdarzyć, iż wyjdzie nam istne pomieszanie z poplątaniem, to znaczy, nic nie będzie tak, jak ma być. A kiedy brak będzie właściwego ładu to i cała wystawa będzie do niczego. Nie doprowadzajmy do takiego stanu. Miejmy na uwadze bowiem, że w handlu liczą się różne rzeczy, nie tylko ceny czy fajna obsługa, lecz także dobrze przygotowana wystawa sklepowa. Kto o tym zapomina lub świadomie to lekceważy może bardzo źle na tym wyjść.