Telenowela a wielkie produkcje kinowe

Jest parę dobrych filmów, które oglądamy z widocznym zachwytem, ostatnimi czasy są to seriale, których duża liczba pojawia się na ekranach. Niektóre z nich to rzeczywiście wartościowa treść.

Najczęściej zaś te dobre filmy i seriale biorą jak najwięcej z zabiegów charakterystycznych dla konkretnego gatunku filmowego, to znaczy, iż coś co jest dobre w kryminale i zdaje swój egzamin sprawdzi się również w serialu, coś co zadziałało na korzyść formy jaką jest potocznie zwany „wyciskacz łez” odnajdzie się świetnie w krótszej formie.

Dzieci oglądające telewizję

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com

Na tej zasadzie możemy wymienić kilka gatunków filmowych, które świetnie sprawdzają się wszędzie. Na pewno niezłym przepisem na sukces jest serial kryminalny. Co by tu dużo nie mówić, intryga, nierozwiązane zagadki, bohater tropiący kolejną zagadkową historię…

Kryminały charakteryzują się także tym, iż świetnie stopniują napięcie, co udaje się bardzo dobrze przenieść do serialu. Na przykład, bohater wpada na trop jakiejś zagadki, jest bliski rozwiązania sprawy i w tym momencie klaps! Rozwiązanie zagadki w następnym odcinku . Ale później sprawa się nie wyjaśnia, gdyż sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana niż sądziliśmy.

Interesuje Cię opisywany w tym serwisie problem? Jeżeli tak, to dodatkowo kliknij ten odnośnik – więcej przeczytasz w linku.

I tak w kółko. Pomimo tego, że o tym wiemy za każdym razem,

Reżyser podczas pracy

Autor: Hayden Irwin
Źródło: http://www.flickr.com

doskonale się bawimy.

Z pewnością sprawdza się serial melodramat, ale niekoniecznie jako całość, ale poszczególne części, w którychznajdują się te elementy. Każdy człowiek jest w mniejszym lub większym stopniu podatny na ckliwe, miłosne tragedie, choć wielu (szczególnie facetów) nie da po sobie tego poznać, a przecież każdy z widzów ma takie przeżycia, a jak nie, to zaszyfrowane w genach pewne melodramatyczne tęsknoty, w które z wielką precyzją trafiają, jak w we wrażliwe punkty, twórcy seriali. Więcej wiadomości o kryminałach i melodramatach odszukasz tutaj: dobry serial melodramat.

Serial obyczajowy – to nie powinno dziwić. Dosłownie każdy serial i większość znanych i poważanych produkcji długometrażowych, to dzieła obyczajowe. Pamiętajmy też o serialach musicalach, mimo tego, iż brzmi to niedorzecznie, to czy wyobrazić sobie można serial bez muzyki, bez elementów muzycznych. Chyba nie. Może nie jest musical w dosłownej postaci, ale na pewnoposiada konieczne części składowe dobrej rozrywki. Więcej info o serialach obyczajowych i musicalach znajdziesz w tym miejscu: ciekawy serial obyczajowy.

Te propozycje gatunkowe to z pewnością nie koniec tematu. Znajdzie się niewątpliwie jeszcze szereg ciekawych propozycji, przykładowo, komedie czy thrillery.