Trening na trampolinie, czyli jumping fitness

Odchudzające ćwiczenia na trampolinie, czyli jumping fitness, jest to odmiana ćwiczeń fizycznych zestawiająca w sobie ogromną dawkę zabawy i wysiłku.
Proste skakanie na trampolinie może dać twemu ciału więcej dobrodziejstw niż myślisz.

kadr - rower

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Przeczytaj, na czym polega fitness jumping oraz jakie ma pozytywy. Jumping fitness to specjalnie opracowany system treningowy, jaki pomaga wzmacniać oraz kształtować sylwetkę przy jednoczesnym czerpaniu frajdy ze skakania. Do ćwiczeń jest wykorzystywana jednoosobowa trampolina o małych wymiarach, na jakiej wykonuje się ćwiczenia zaczerpnięte z rozmaitych dyscyplin sportowych. Zazwyczaj jest to zestawienie szybkich i wolnych skoków, ćwiczeń znanych z aerobiku a także energicznych „biegów” w miejscu.
Dzięki bogatej technice jumping fitness umożliwia wszechstronny trening całego ciała, zwiększając zarówno ogólną sprawność, jak i poprawiając formę.

Przeczytaj ten ciekawy tekst a jeśli interesuje Cię więcej informacji na omawiany temat to odkryj więcej tu (https://super-edu.pl/korepetycje/matematyka/belchatow) – odnajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

Udowodniono, że skakanie na trampolinie będzie dziesięć razy bardziej efektywne aniżeli bieganie. Jak to możliwe? Dzięki ciągłym zmianom grawitacji więcej muskułów jest równolegle zaangażowanych w ruch, przez co powiększa się efektywność ćwiczeń. Co więcej, w czasie godzinnego treningu jumping fitness można spalić aż 800 kcal! Jeśli więc szukasz sposobu na skuteczną utratę kilogramów, ów typ ćwiczeń będzie dla ciebie najlepszy.

Nie tylko na siłowni lecz również w domu opłaca się spróbować samodzielnych ćwiczeń na trampolinie.

Czy zafascynowała Cię treść tej strony? Chcesz poznać więcej informacji? To, odwiedź stronę (http://www.alpinlife.pl/uprzeze-pasy-szelki-bezpieczenstwa-c-4_57.html), która da Ci mnóstwo fascynujących faktów.

Do tego celu może posłużyć ci zwyczajna trampolina dla dzieci, chociaż przy systematycznych ćwiczeniach istnieje ryzyko, że błyskawicznie się zużyje.