Jakiego rodzaju części posiada dowolna sztanga olimpijska oraz ile mogłyby one kosztować?

oferta większości sklepów ze sprzętem sportowym jest bardzo szeroka. Możemy w nich kupić np. rowery treningowe, hantle, ubranie sportowe, rolki czy także sztangi.
Ponadto kolejne towary potrafią być oferowane w różnych swoich odmianach, np.

wspomniana sztanga olimpijska jest oferowana w wersji dla mężczyzn i żeńskiej. Ta dla mężczyzn ma szerokość 2,20m i ma ciężar 20kg, natomiast gryf damski ma 2,10m i ma masę 15kg. Podane wartości dotyczące masy dotyczą gryfu łącznie z zaciskami. Dodatkowo sztanga posiada specjalne ciężarki, które mocuje się na obu końcach gryfu. Obciążniki powinny naturalnie posiadać jednakową wagę z obu stron sztangi. Wspomniane obciążniki to wykonane ze stali krążki, jakie mogłyby mieć różną masę i rozmiar.

Koniecznie poznaj najnowszy tekst (http://www.lekarzgarwolin.pl/uslugi/lekarz-medycyny-sportowej) na ten temat. Nie daj się wyprzedzić innym! Polepsz swoją wiedzę na ten temat.

Kolejność ich zakładania jest bardzo ważna. Te większe i cięższe obciążniki muszą być zakładane przed mniejszymi. W tym sporcie stosowane są obszerne, czerwone krążki o masie 25kg i szerokości 450mm, niebieskie o wadze 20kg, żółte posiadające ciężar 15kg, dziesięciokilogramowe zielone czy 5kg białe. Są także takie, jakie mają jeszcze mniejszą wagę, np. 2.5, 2.1 czy też 0.5kg.

Wiosenna dieta

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Ciężarki te przytrzymywane są przez specjalne zaciski, które blokują ich wysunięcie się z gryfu podczas przeprowadzania jakiegokolwiek ćwiczenia. Tego typu zaciski ważą łącznie 5kg. Sztanga olimpijska jest zazwyczaj wykorzystywana do uprawiania takich dyscyplin sportowych jak podnoszenie ciężarów, kulturystyka czy też trójbój siłowy.

Ceny poszczególnych części sztangi wahają się od kilku dziesiątek do kilkuset złotych, co w sumie daje kwotę ok. 1000-2000 tys. złotych w zależności od wagi oraz twórcy danego elementu.