gcity to najciekawsze artykuły

W dzisiejszych czasach Internet stał się ogromnym rynkiem zbytu, a wiele firm dysponuje swoimi stronami Internetowymi. Jak odnaleźć swój serwis wśród tylu stron? Jak można określić czy nasza strona jest popularna w Internecie czy też nie. To właśnie dzięki PageRank wiemy czy nasza storna jest popularna czy też nie. Na stronie znajdziemy szczegółowy opis dotyczący tego jak prawidłowo odczytać PageRank, autor artykułu postarał o dość czytelną tabelkę dzięki której łatwo będziecie mogli przewidzieć swój PageRank.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy użytkownik korzystający z popularnego narzędzia Google Toollbar w szczególności PageRank, wie jak odróżnić strony z PageRank 0 od tych bez PageRanku. Problem ten jest istotny szczególnie dla osób profesjonalnie zajmujących się SEO. Dzięki temu iż pasek PageRank jest zwykłym plikiem graficznym można go modyfikować w dowolny sposób.

Wielu z nas ma w posiadaniu przenośne urządzenia i tak samo wielu nie dba o zabezpieczaniu informacji na tych urządzeniach. A wystarczy tylko zainstalować oprogramowanie antywirusowe. Mimo iż eksperci twierdzą iż na ataki bardziej narażone są komputery osobiste niż urządzenia przenośne to i tak warto zabezpieczyć swoje urządzenie. Firma SMobile opracowała projektowanie konstrukcji stalowych antywirusową VirusGuard która dedykowana jest do mobilnego systemu Android opracowanego przez Google. Więcej szczegółowych informacji dotyczących aplikacji VirusGuard można znaleźć naKnol – odpowiedź Googla na Wikipedię rozrosła się o trzy nowe języki. Knol w Internecie dostępny jest od lipca 2008. Twórcy Knola w dużej mierze opierali się na Wikipedii która jest pierwowzorem tego projektu. Jednak większy nacisk położyli na autorów tekstów. Otóż każdy artykuł będzie posiadał swoich opiekunów i to oni będą decydowali o proponowanych zmianach.

Któż z nas nie korzysta z darmowych aplikacji dostępnych w Internecie. Szczególnie Google dostarcza nam wiele ciekawych gadżetów. Dzięki nim nasza praca w Internecie niejednokrotnie staje się przyjemniejsza. Jednak nie wielu z was wie iż to właśnie gadżety dostarczane przez Google stająsię łatwą furtką do naszych poufnych danych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o niebezpiecznych gadżetach dostarczanych przez Google.

Chyba każda osoba korzystająca z komputera i Internetu ma własny adres poczty internetowej czyli email. W internecie możecie znaleźć bardzo dużo serwisów umożliwiających założenie wam swojego unikalnego adresu email. Serwisy te kuszą was dużą pojemnością skrzynki internetowej, oraz możliwością wysyłania dużych załączników. Jednak nie wiele z nich oferuje możliwość zmiany kolorów na swoim koncie. Dla osób lubiących się wyróżniać nie jest to dobra wiadomość. Jednak Google wychodzi z pomocą i oferuje nam możliwość dopasowania swojej skrzynki pocztowej według uznania. Do dyspozycji macie ok 30 motywów, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy sklep mobilny

Reklama w Internecie jest bardzo ważnym elementem marketingu. Chcąc być zauważonym na rynku należy się reklamować. A Internet jest jednym z najlepszych sposobów na reklamę, firm profesjonalnie zajmujących się reklamą również nie brakuje.

Warty zainteresowania artykuł, czyż nie? Skoro tak myślisz, to ponadto zobacz treść w serwisie, którą także bez wątpienia uznasz za wartościową.

Sposobów reklamy w Internecie jest wiele jednak jedną z najciekawszych i najszybszych form jest reklama kontekstowa. Również Google przywiązuje dużą uwagę do tego typu reklamy, może świadczyć o tym fakt iż internetowy gigant zakupił sieć reklamy kontekstowej z Rosji mianowicie ZAO Begun.

Wiele osób korzystających z wyszukiwarki Google, może stwierdzić iż niejednokrotnie wyniki które nam się ukazują, nie koniecznie były związane z naszym zapytaniem. I tu z pomocą przychodzą zapytania specjalne. Dzięki tym zapytaniom będziecie mogli bardziej sprecyzować wasze oczekiwania odnośnie wyników.

Google zapowiada małe zmiany dotyczące Adsense. Teraz obszarem dzięki któremu zostaniemy przeniesieni na stronę reklamodawcy będzie tytuł oraz adres w pasku. Ta mała różnica może doprowadzić do zahamowania przypadkowego zdobywania linków.

Jak powszechnie wiadomo Google dostarcza nam bardzo dużo ciekawych i darmowych rozwiązań. Jednym z takich darmowych rozwiązań jest Google Analytics. Narzędzie to pozwala na bardzo szczegółową analizę statystyk stron WWW. Dodatkowo Google ciągle wprowadza nowe udogodnienia dzięki którym analiza staje się bardziej dokładniejsza i przyjemniejsza.

Niedawno zakończyła się kolejna edycja organizowanego przez Google programu wspierania wolnego oprogramowania czyli Google Summer of Code. Impreza rozrasta się z każdym rokiem, przyciągając coraz większą liczbę chętnych studentów. Warto zwrócić uwagę iż osoby uczestniczące w programie Google Summer of Code zostają wynagrodzone. Nie jest to kwota mała, bo około 4mln USD, jednak Google doskonale wie, iż jest to inwestycja która może się zwrócić w postaci nowych rozwiązań. W każdej następnej edycji Google usprawnia organizację. I tak w tej edycji wprowadzono kilka ciekawych zmian.

Google dba o wszystkich, również o klientów biznesowych. Dlatego udostępniło nową usługę On-Demand Indexing która jest dodatkiem do Google Site Search. Usługa ta pozwala na indeksowanie strony „na życzenie” to znaczy daje klientom biznesowym możliwość dostosowania swojej wyszukiwarki na potrzeby własnego serwisu. Jak w przypadku wszystkich nowości również ta podzieliła specjalistów na zwolenników i przeciwników.

Google coraz chętniej rozwija swój projekt jakim jest przeglądarka Chrome. Przeglądarka ta w czasie premiery była bardzo popularna, użytkownicy Internetu chętnie po nią sięgali. Chrome cechuje intuicyjność i łatwość obsługi, co niewątpliwie jest dużym atutem. Jednak po jakimś czasie statystyki pobrań Chrome spadły. Było to spowodowane błędami w wersji beta i przywiązaniem użytkowników do konkurencyjnych przeglądarek. Twórcą z Google nie zostało nic innego jak tylko załatać dziury w Chrome i usprawnić działanie przeglądarki. Zobacz też mobilne strony

Projekt Google Suggest został udostępniony na stronie głównej polskiej wersji popularnej wyszukiwarki. Wbrew pozorom jest to narzędzie bardzo ułatwiające wyszukiwanie informacji. Korzystanie z Google Suggest może w znaczny sposób przyczynić się do zmniejszenia ilość literówek i błędów w pisowni, pozwala zaoszczędzić czas oraz formułować bardziej precyzyjne zapytania.

Google idzie z duchem czau i dba o środowisko naturalne. Najnowszy projekt Google przewiduje umieszczenie serwerów na wodzie, cała konstrukcja ma być mobilna i zasilana wyłącznie naturalnymi źródłami. Prowadzone starania nad patentem futurystycznej bazy danych idą w dobrym kierunku. Nawodne centrum danych Google nie jest łatwym projektem do stworzenia jednak takie centrum może okazać się doskonałym rozwiązaniem w przypadku klęsk żywiołowych.

Google potrafi dbać o swoje interesy i postanowiło wprowadzić fundusz inwestycyjny. Takie posunięcie pozwoli nie tylko na zrealizowanie swoich własnych projektów, ale również na zarabianiu na tych serwisach które nie wymagają dużego wkładu własnego.

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Heather Hopkins osoby korzystające z wyszukiwarki Google wydają dużo więcej niż ci korzystający z Yahoo Search. Różnica ta to kwota ok 500 dolarów amerykańskich na korzyść Google. Znawcy rynku podejrzewają iż Google zarabia najwięcej gdyż liczba młodych osób korzystających z Yahoo jest większa.

Praca na wysokich stanowiskach wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Zasada ta obowiązuje również w Google. We Włoszech odbywa się proces przeciwko gigantowi. Przed sądem mają stanąć wysoko postawione osoby odpowiedzialne za zawartość serwisu Google. Cała sprawa związana jest z umieszczonym w serwisie Google filmem, na którym chłopak chory na zespół Downa wyśmiewany jest przez swoich rówieśników.

Google rozwija się bardzo szybko tworząc coraz lepsze rozwiązania. Z narzędzi dostarczanych przez Google korzystają już osoby zajmujące się SEO, projektanci stron internetowych, klienci biznesowi jak i zwykli użytkownicy Internetu. Tworzone rozwiązania cechuje szerokie zastosowanie. Tworząc najnowsze oprogramowanie programiści postanowili wziąć pod lupę dostawców internetu, i stworzyli oprogramowanie umożliwiające wykrywanie co aktualnie dzieje się w naszej sieci.
Więcej na