Który bicykl kupić – informator

Który rower kupić? Ile pieniążków poświęcić na zakup? W którym miejscu kupować? Jaki rozmiar roweru wybrać?
Bicykl to nie dzieło sztuki – to urządzenie, jakie służyć ma określonemu celowi – dojazdom do miejsca pracy, startom w wyścigach czy rekreacji.

dron

Autor: Dave Lauretti
Źródło: http://www.flickr.com
Wydać powinniśmy dokładnie tyle pieniędzy, ile wystarczy na bicykl nadający się do naszych użyć. Nie ma co przepłacać – kosztowniejszy rower nie zrobi z nas lepszych cyklistów a także nie poprawi naszej kondycji. Nie można przedobrzyć w żadną ze stron. Zbyt tani rower, szczególnie dla osoby jeżdżącej intensywnie, będzie ciągłym źródłem kłopotów.

To warte zerknięcia artykuły, dlatego nie ociągaj się oraz przeczytaj je – to pokrewna tematyka, która jest na pewno godna uwagi.

Szybko zużywające się części, nieoczekiwane awarie, częste wizyty w serwisie. Nadto tani bicykl może się okazać bardziej kosztowny w eksploatacji od tego który kosztuje więcej w dniu zakupu. Trzeba o tym pamiętać, gdy zdecydujemy się na kupno naszego wymarzonego roweru.

Który rodzaj roweru zakupić? Przede wszystkim dobrany do naszych wymogów. Nie ma najmniejszego sensu nabywać „górala” do jazdy typowo miejskiej, kiedy w sprzedaży osiągalne są stylowe rowery damskie. Przed zakupem bicykla koniecznie zastanów się do czego będzie nam służył, jak intensywnie będziemy nim jeździć i czy raczej będzie to jazda rekreacyjna, czy może przykładowo marzy nam się udział w rowerowym rajdzie. Należycie dobierając bicykl ustrzeżemy się dwóch rzeczy – niezadowolenia z braku komfortu oraz wydatków w przyszłości.

Należy bowiem mieć pojęcie, że w pewnym stopniu realne jest tak przerobienie roweru górskiego na trekkingowy, jak też bicykla szosowego na rower określony do jazdy w trudnym terenie. Jednakże często będzie to tylko substytut należytego roweru, z tej przyczyny korzystniej od razu wybrać znakomicie.