Wypełnienie zeznania podatkowego

W dzisiejszych czasach każda sytuacja związana z dochodami musi zostać odpowiednio rozliczona. W związku z tym, że nasze przychody wpływają z różnych źródeł mamy obowiązek wypełnić konkretny pit. Urząd Skarbowy stworzył możliwości rozliczenia, po pierwsze przez Internet, w siedzibie Urzędu albo drogą pocztową.

Kalkulator

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak zanim dojdzie do wypełnienia naszego zeznania rocznego trzeba wiedzieć, jaki pit wypełnić. Ci, którzy doprowadzili do odpłatnego zbycia czy to majątku/akcji czy np. w związku ze sprzedażą krótką – pożyczonych papierów wartościowych, są zobowiązane wypełnić pit 38 (pit 38 online).

Czy szukasz następnych i ciekawych wpisów na podany tu temat? Służymy pomocą – kliknij i sprawdź (https://www.smartvest.pl/) tu świeże treści.

Powodem złożenia tego pitu jest też sytuacja, gdy objęliśmy udziały w konkretnych spółkach, co dokładnie określa broszura dotycząca PIT-u 38. Pit ten musi też być wypełniony, jeżeli otrzymaliśmy coś takiego jak PIT-8C. Warto też przypomnieć, że małżonkowie powinni oddzielnie wypełnić pit tego typu.

Rozliczenie drogą internetową, tzw.

Nasz link do www (https://dekorianhome.pl/salon/gdansk) zaskoczy Cię bardzo optymistycznie. Wyszukasz tam masę szczegółowych postów. W takim razie nie czekaj i klikaj!

e-PITy.
Gdy brak nam na wszystko czasu i zawsze mamy obawy, że poniesiemy karę za zbyt późne np. rozliczenie się ze Skarbówką jest na to rada. Wystarczy usiąść do komputera, nawet późną nocą i złożyć deklarację przez program pit (rozliczenie pit). To genialne rozwiązanie dla każdej z niemających czasu osób, jak też dla tych, którzy nie chcą stać w kolejce. Nim zaczniemy wypełniać deklarację

Kalkulator

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

drogą internetową musimy przeczytać informacje, jakie zawarte są w instrukcji. Istotne jest, byśmy mieli zaktualizowaną wtyczkę i można przystąpić do ogarniania e-deklaracji. Jeśli mimo zamieszczonej instrukcji wciąż będziemy mieli pewne wątpliwości, zawsze możemy skorzystać z pomocy stworzonej dla systemu deklaracji elektronicznych.

Pierwsze składanie PIT-u elektronicznie może wywołać pewne obawy, ale z każdym następnym rokiem przyzwyczaimy się do tego sposobu i będziemy się zastanawiać dlaczego wcześniej nie było takiej opcji? Wiadomo, że zawsze znajdą się takie osoby, które nie zrezygnują ze zwykłego składania PIT-ów. Dlatego w Skarbówce chwilę przed terminem ostatecznym złożenia deklaracji tłoczą się tłumy ludzi. Oczywiście pośród tych osób będą Ci, którzy w wyniku sytuacji losowych nie dali rady wcześniej deklaracji złożyć, jak i Ci, którzy nie mieli możliwości skorzystać z systemu e-deklaracji. Ale niestety duża grupa to, te osoby, które mogłyby usiąść przy komputerze, ale mieli jakieś dziwne obawy, że elektronika się nie sprawdzi.