Pilot oraz stewardesa – profesje z przyszłością

Każde dziecko posiada w dziecięctwie marzenia dotyczące tego, co będzie robił w życiu. Część dzieci, szczególnie chłopców oświadcza chęć zostania pilotem.
Jednak niestety większość z tych oświadczeń zostaje w zonie fantazjowań.

Grand Prix

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com
Drużyna rugby kobiet

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego? Droga do zostania zawodowym pilotem bywa długa oraz niebezproblemowa, dlatego też ostatecznie nieduża grupa kandydatów dociera do końca. A to niedobrze, albowiem w wyniku wzrastającego popytu na podróże lotnicze ilość miejsc pracy w przestworzach bezustannie wzrasta. Decyzję o pozostaniu pilotem należy podjąć bardzo wcześnie. Dlaczego? W naszym kraju działają tylko dwie szkoły kształcące do latania – w Chełmie i w Rzeszowie. Z racji wielu chętnych należy odpowiednio się przygotować. Podstawą jest matura (zobacz kliknij ten serwis https://www.super-edu.pl) z fizyki, matematyki jak też obcego języka, a wszystko na rozszerzonym poziomie. Placówka przyjmie niedużą ilość zainteresowanych, zaś nauka nie należy do prostych. Wszystko po to, aby bezpieczeństwo osób podróżujących było jak największe. Trzeba pamiętać, iż oprócz samej nauki kandydat powinien posiadać pewne cechy, które uproszczą pracę w zawodzie pilota. Przede wszystkim pretendent na pilota musi wyróżniać się dobrym zdrowiem, a również odpornością na stres, która przydaje się w sytuacjach awaryjnych w trakcie lotu.
Ponadplanową umiejętnością jest też zrobienie turystycznej licencji, jednak ona nie pozwala na pracę w lotnictwie, a jedynie gwarantuje transport lotniczy siebie albo swoich krewnych w celach turystycznych. Kolejna licencja, ATP, zapewnia pracę na ogromnych maszynach, dostępnych w lotnictwie.

Aby ją uzyskać trzeba być pełnoletnim, cieszyć się świetnym zdrowiem a także posiadać już licencję PPL czy też CPL. Innym zajęciem w owej branży jest radiooperator pokładowy.

Nie możesz się doczekać kolejnych ciekawych treści na ów temat? Przekazujemy Ci dobrą informację – kliknij po szczegóły (www.myj-car.pl/blog/recznie-bezdotykowo-oto-pytanie/) w ten link i ciesz się lekturą.

Również on musi przebyć stosowny instruktaż.