W jaki sposób obniżyć płacone rachunki za energię gazową czyli zalety i wady zmienienia dostawcy gazu.

Jednym z trzech głównych mediów, które podłącza się do większości domów i mieszkań, jest gaz. Co prawda spora część domowych gospodarstw zaczyna z niego rezygnować, ograniczając się do prądu oraz wody, ale nadal zdecydowana większość rodzin korzysta z niego. Jeszcze do niedawna wszyscy którzy korzystali z tego medium musieli przyjąć warunki, jakie ustalało PGNiG, lecz od pewnego czasu klienci mają możliwość związania się ze swoim dostawcą.

gas

Autor: Papa Pic
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście wybrana firma musi mieć umowę do dystrybucji gazu, lecz jest to niezależny podmiot, który sam ustala ceny i zasady dystrybucji. Niekiedy cenniki są zróżnicowane na pory dnia, i w takim przypadku dla niektórych osób zmiana może się opłacać, choć tak naprawdę ceny dla klientów wyglądają na bardzo podobnym poziomie (czytaj tu). Sama zmiana sprzedawcy gazu nie jest trudną procedurą, ponieważ starczy wypowiedzieć dotychczasową umowę i podpisać nową z wybranym dostawcą. Zmiana taka jest zupełnie darmowa, nie ponosi się za to dodatkowych kosztów, a także nie będzie powodować przerw w dostarczaniu gazu lub konieczności modyfikowania instalacji w domu.

W praktyce, aby zamienić dostawcę gazu, dobrze będzie upoważnić wybranego sprzedawcę do występowania w naszym imieniu.

Tylko teraz oceń płyty polipropylenowe ten tekst, który jest bardzo zajmujący. Zrób to właśnie teraz! Przekonasz się, że rzeczywiście trzeba to zrobić!

Wtedy wszystkimi sprawami już się on będzie zajmował, czyli zerwie umowę z dotychczasowym i zapłaci kaucję która zagwarantuje nieprzewane dostawy. Same przenosiny trwają kilka tygodni, i po upływie tego czasu wszystkie rozliczenia będą już dokonywane z nową firmą. O ile oczywiście nowy sprzedawca podpisze kompleksową umowę na dostawę energii gazowej.

Jeśli twierdzisz, że prezentowany tutaj tekst jest wartościowy i poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij oprócz tego ten link, a odnajdziesz więcej informacji meble kolonialne.

W takim przypadku klient otrzyma tylko jedną umowę, i za faktyczne zużycie i za dystrybucję. Jeśli jednak taka umowa będzie obejmować tylko usługę sprzedaży, to będzie jednak trzeba opłacać dwie faktury (firma handen). Mimo, że obecnie możliwości zmiany dostawcy są tak duże, to niewiele osób na razie się na to decyduje. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to powinien szczegółowo sprawdzić taryfy i być może uda mu się znaleźć taką, która mu obniży płatności. Natomiast jeśli zmiana operatora nic nowego nie będzie wnosić, to trzeba się dobrze zastanowić, czy warto się za to zabierać.