Czy telewizja to misja czy zwykła rozrywka?

Odkąd na świecie zjawił się genialny wynalazek telewizji, rasa ludzka oszalała na jej punkcie. Odbiornik telewizyjny stał się obiektem westchnień wszystkich ludzi na naszej planecie. Dzisiaj telewizor jest nieodłącznym elementem naszej egzystencji. Jest on obowiązkowym elementem wyposażenia każdego domu. Otrzymał on także zaszczytne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Co raz częściej rodziny decydują się na większą liczbę odbiorników, tak aby każdy domownik posiadał wolność wyboru. Znamy przecież z własnego doświadczenia, w jaki sposób zwykle kończą się starcia o władzę nad pilotem.

Telewizja stała się dla wielu odskocznią od problemów codzienności. Uwielbiamy po wyczerpującym dniu umościć się wygodnie w fotelu i włączyć ulubiony program. Przemęczeni całodzienną gonitwą chcemy lekkiej rozrywki, która ukoi nasze skołatane nerwy. Legendarne kabarety, błyskotliwe komedie, a czasami coś poważniejszego, dla odmiany. Ale od dłuższego czasu nad telewizją skłębiły się gradowe chmury. Zewsząd słyszymy oburzone głosy, które wykrzykują, że klasa programów, emitowanych w obecnej telewizji, znajduje się na niebezpiecznie niskim poziomie. Wylewamy pomyje na płytkie i naiwne seriale, wulgarne dowcipy i przewagę formy nad treścią.

Uczciwie zalecamy ten link wszystkim, którzy bezskutecznie szukają materiałów o podobnej problematyce oraz które są tak samo nietuzinkowe. Kliknij i sprawdź.

Dzisiaj program tv jest pełen pseudo dokumentalnych seriali, które robią ludziom sieczkę z mózgu. Czy w takim razie telewizja straciła swoją misję?

program telewizyjny

Autor: Anthony Quintano
Źródło: http://www.flickr.com

W rzeczywistości, zarówno telewizja, jak i pozostałe media, po prostu idzie z duchem czasów i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom widzów. Jeżeli któryś program nie posiada wystarczającej oglądalności, to schodzi z programu. Zatem, w pewien sposób to społeczeństwo jest odpowiedzialne za to, co oglądamy w naszej telewizji. Pamiętajmy też, że gusta są przeróżne. Dla miłośników wysokiej kultury istnieją specjalne kanały, do których już wszyscy Polacy mają dostęp.

Taka różnorodność jest nam bardzo potrzebna. Każdy z nas przecież ma niekiedy ochotę na głupi żart, który rozładuje stresującą sytuację. W naszym codziennym życiu zbyt dużo jest powagi. Dzięki nowoczesnym propozycjom telewizji publicznej posiadamy teraz wybór, z czego pragniemy się pośmiać, a nad czym popłakać.