Na co zwrócić największą uwagę przy zakupie nowego mieszkania? Zawsze zwracaj uwagę na kruczki w umowach z deweloperami

Właściwie nie ma osoby, która nie chciałaby mieć swojego mieszkania. Niestety, w współczesnych czasach nie jest to bynajmniej takie proste – rzadko kiedy kogoś stać na kupno własnego mieszkania od ręki.

Najczęściej nie mamy odpowiedniej kwoty pieniędzy, która umożliwiłaby pokrycie

Budynki

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com

takiego wydatku. W takich sytuacjach zazwyczaj jesteśmy zmuszeni zaciągnąć w banku kredyt na zakup mieszkania. Kiedy Ty także decydujesz się na takie rozwiązanie, wtedy musisz być wielce czujny. Warto zadbać zawczasu o to, aby mądrze ulokować pieniądze – przecież jest to na tyle wielka suma, że przeznaczenie jej na nieudaną inwestycję kategorycznie nie będzie dobrym pomysłem.

Kiedy szukasz swojego mieszkania (zobacz polecane), wówczas musisz wziąć pod uwagę parę istotnych spraw. Na początek niezwykle istotna jest lokalizacja – oczywiście mieszkania położone dalej od centrum miasta będą zdecydowanie tańsze, jednakże musisz w takich

www

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

sytuacjach rozważyć także inne kwestie. Być może bardziej będzie opłacalne kupno mieszkania bliżej centrum – kiedy przykładowo będziesz miał tak blisko do szkoły, że nie będziesz musiał zakupić biletu komunikacji miejskiej. Zaoszczędzony czas jest także bardzo istotny – nie powinieneś zatem decydować się na przykład na kupno mieszkania w przypadku kiedy będziesz musiał codziennie dojeżdżać do pracy co najmniej godzinę.Drugą sprawą, którą z pewnością powinieneś rozważyć zanim zdecydujesz się na kupno mieszkania, jest to, czy kupisz je prosto od dewelopera czy też kupisz z tak zwanej drugiej ręki.

Oczywiście w tym drugim wypadku cena mieszkania niewątpliwie będzie sporo niższa, jednak z drugiej strony takie mieszkania zazwyczaj wymagają generalnego remontu, który potrafi pochłonąć naprawdę wiele pieniędzy. Nie zawsze zatem tego typu inwestycja będzie korzystna. W obecnej chwili na rynku nieruchomości ceny mieszkań bardzo zmalały – kiedy zatem chcesz nabyć mieszkanie od dewelopera, teraz kategorycznie jest na to idealny moment.

Myślisz, że masz więcej pytań? (http://www.zelwak.pl/) Więc śpieszymy poinstruować Cię, że w każdej sekundzie można się z nami kontaktować. Z chęcią odpowiemy na każdą ocenę.

Gdy chcesz obejrzeć oferty deweloperów w interesującej Cię dzielnicy, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę internetową dla przykładu hasło: „nowe mieszkania Stare Miasto” (kliknij tu). Wówczas z pewnością znajdziesz to, czego szukasz. Być może jakiś developer Wrocław zaciekawi Cię właśnie swoją ofertą?