Wyszukiwanie skradzionych smartfonów

Często zdarza nam się coś zagubić, najczęściej jednak nadzwyczaj boli strata rzeczy cennych, które pozostały ukradzione.
Skradzione telefony w trzech prostych etapach dodamy go do bazy, ażeby utrudnić handel skradzionymi telefonami.

Tutaj za darmo i w prosty sposób stwierdzimy czy telefon, jakiego używamy, albo planujemy nabyć pochodzi z legalnego źródła (NagrodaZaInfo – na temat skradzionego telefonu). W pierwszej kolejności natomiast należy zgłosić to na policji, ażeby zdobyć potwierdzenie zgłoszenia przestępstwa. Jeżeli ktoś użyje skradzionego telefonu, operator będzie go mógł znaleźć za pomocą unikatowego numeru seryjnego telefonu.

Jak sądzisz? Czy znajdziesz dane na opisywany wątek? Na pewno tak – przejdź po tym linku oraz odszukaj informacje tutaj.

Jest to zazwyczaj kombinacja 15 znaków, które można odszukać na srebrnej nalepce na tyle aparatu i pod akumulatorem. System w prosty sposób udaremni rejestrację skradzionych telefonów i powtórne wprowadzenie ich do sprzedania w jakimkolwiek kraju, gdzie funkcjonuje baza, jeśli aparat telefoniczny został w niej zarejestrowany.

Baza skradzionych rowerów pozwala na łatwiejsze odebranie skradzionego roweru i jest całkiem za darmo. Zezwala na prędką ocenę przez kupnem używanego roweru czy pochodzi z kradzieży (baza ze skradzionymi rowerami).

Jeżeli masz ochotę zgłębić dodatkowe wiadomości na omawiany tutaj temat, to przeczytaj to ważne opracowanie – ono także jest warte uwagi.

Daje to szansę zwiększenia ilości odnalezionych skradzionych rowerów nie jedynie w Europie.

wykład

Autor: University of Liverpool Faculty of Health
Źródło: http://www.flickr.com

Nabywając rower, czy części do roweru na licytacji online, albo od osoby nieznajomej w nieskomplikowany sposób sprawdzimy czy sprzęt jest legalny, czy pochodzi z kradzieży i czy po jego kupnie nie zagraża nam zarzut paserstwa, za który zagraża odpowiednia kara.

Baza skradzionych rowerów ma służyć przede wszystkim nabywającym rower użytkowany, ażeby nie kupili przedmiotu skradzionego, oraz poszkodowanemu, ażeby nagłośnić i upublicznić zjawisko kradzieży roweru.