Jak dokładnie działają dzisiaj wypożyczalnie aut, na jakie oferty liczyć mogą klienci poszukujący samochodu do wynajęcia

W obecnych czasach samochód nie stanowi żadnego luksusu, to po prostu narzędzie pracy i środek transportu dla wielu osób. Większość osób prywatnych oraz firm ma swoje auto, z którego normalnie korzysta. Niekiedy okazuje się jednak, że komuś będzie potrzebne auto na określony okres czasu, parę dni, tydzień czy też miesiąc.

samochód marki Chrysler

Autor: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com

Nabywanie auta na taki okres czasu jest całkowicie nieopłacalne, lecz wówczas skorzystać można z oferty jednej z licznych wypożyczalni, które działają na terenie wszystkich większych miast. Wbrew temu co może się wydawać w wielu przypadkach wynajem (magicplay.pl/?pl_wynajem,28) samochodu będzie bardziej opłacalny, niż zakup i serwisowanie własnego pojazdu. Jeżeli w firmie będzie się go używać raz na jakiś czas, co kilka czy kilkanaście dni, to zestawiając opłaty za wynajem z kosztami przeglądów, kupna i codziennego użytkowania z cenami za wynajem może się okazać, że opłacalne będzie wypożyczenie nawet częściej niż co kilka dni.

samochód

Autor: Real MazdaParts
Źródło: http://www.flickr.com

Przy służbowych wyjazdach, do innego miasta czy kraju wypożyczanie auta to jest już normalna rzecz, zresztą duża część takich wypożyczalni działa właśnie przy lotniskach, skąd łatwo samochód zabrać i go za jakiś czas oddać. Obecnie prawie każda wypożyczalnia samochodów bardzo elastycznie podchodzi do klientów. Podstawową ofertę stanowi rzecz jasna krótkoterminowy wynajem, na jeden lub kilka dni. I co całkowicie oczywiste, koszty wypożyczenia w takiej formie są najwyższe i uzależnione od rodzaju oferowanego pojazdu.

Większość wypożyczalni ma w swojej ofercie także średnio i długoterminowy wynajem. W takim wariancie auto będzie wynajęte na dłuższy czas, i będzie się płaciło wtedy ustalony abonamenty miesięczny. Dla użytkowników wynajem pod taką postacią ma dużo zalet, bo tak naprawdę oprócz opłaty i tankowaniem nic ich więcej nie obchodzi – nie muszą się martwić o przeglądy, bieżące naprawy czy ubezpieczenie. Wszystkimi tymi rzeczami będzie się zajmował właściciel auta, to znaczy zajmująca się wynajmem, to do jej zadań należy to, żeby pojazd zawsze był w odpowiednim stanie do jazdy.