Triathlon – ostry sport dla prawdziwych walczaków – na czym polega?

Trathlon to ogromnie trudny i intensywny sport dla rzeczywistych twardzieli. Jest to stosunkowo młoda dyscyplina, jaka łączy w sobie trzy sfery sportowe – pływanie, bieganie na czas oraz kolarstwo. Żeby uprawiać triathlon powinno się być silnym i wytrzymałym, niezbędne jest również stosowne przygotowanie oraz triathlon trening, bowiem praktykowanie triathlonu angażuje każde grupy mięśni.

pływanie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W triathlonie liczy się oczywiście czas – zwycięża ten zawodnik, który w najkrótszym czasie ukończy wyścig oraz gładko przejdzie poprzez wszystkie trzy etapy zawodów. W triathlonie nietrudno o dyskwalifikacje, dlatego biorąc udział w tych zawodach koniecznie wypada poznać się z obowiązującymi zasadami. Niedozwolone jest przykładowo posiadanie innych elektronicznych urządzeń aniżeli zegarek. Na etapie pływania nie można korzystać z żadnych wyposażeń i sprzętów pływackich, takich jak płetwy. Najdłuższy odcinek zawodów to trasa kolarska, podczas jakiej staruje się na rowerach szosowych czy też czasówkach. Warto więc się do takiego wysiłku przygotować. Ci profesjonaliści znają się i wiedzą jak to zrobić .

kolarstwo górskie

Autor: Kimon Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim etapem zawodów jest bieganie, warto pamiętać, iż niedozwolone jest bieganie bez obuwia. Jak więc wyraźnie widać, triathlon to istotnie wymagający sport – dla osób mocnych, ambitnych oraz potrafiących walczyć ze swoimi niedoskonałościami. Jednak w zawodach tych każdy może wziąć udział, jednakże niezbędne jest wyśmienite przygotowanie. Trening przygotowujący do triathlonu winien być dobrze dopasowany do każdego zawodnika, w zależności od tego czy ktoś jest amatorem bądź ma już za sobą pierwsze zawody triathlonowe. Ci ludzie wiedzą jak dobrać odpwiedni plan .

Jeśli regularnie będziemy trenować i trzymać się ustalonego harmonogramu, to z pewnością doskonale przygotujemy się do zawodów. W Necie zdołamy odnaleźć mnóstwo cennych rad i przykładowe harmonogramy, jakie dopomogą nam przygotować się do zawodów. Porad zdołamy poszukiwać również u ekspertów, jacy posiadają doświadczenie w tej sferze sportowej.