Czego w gruncie rzeczy nie wiemy o przewozie zwierząt – kilka mniej bądź bardziej oczywistych uwag

O przewozie ludzi, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa, tak naprawdę wiemy dość dużo. Obecnie posiadanie własnego samochodu nie jest zbytkiem, więc choćby podstawowe zasady są nam świetnie znane.

Kiedy wsiadamy do trolejbusów czy innych środków miejskiej komunikacji, to wtedy nasza wiedza zazwyczaj zawęża się tylko do respektowania norm wynikających z ogłady towarzyskiej, lecz zasadniczo to nam wystarcza. Z kolei o przewozie zwierząt nie wiemy zbyt wiele, no chyba że aktualnie hodujemy trzodę chlewną i regularnie je sprzedajemy i transportujemy żywiec, choćby do najbliższej ubojni.

samochód transportowy

Autor: Raymond Wambsgans
Źródło: http://www.flickr.com

Transport bydła (aquablendpolska.com/) bądź drobiu został uregulowany przez stosowne przepisy. Nierespektowanie prawa może stać się katastrofalne w skutkach – zasądzenie kary pieniężnej zapewne nie będzie niczym przyjemnym dla rolnika transportującego żywiec na własną odpowiedzialność, i to do tego niezgodnie z prawem. A zgodnie z aktualnym rozporządzeniem zwierzętom trzeba zagwarantować podczas przewozu właściwe warunki. Nade wszystkim kaczki nie mogą być stłoczone na niedużej powierzchni. Ponadto trzeba także zatroszczyć się o wentylację klatek, które oczywiście powinny być regularnie sprzątane.

przwóz

Autor: Gawler History
Źródło: http://www.flickr.com

Przewóz drobiu zdaje się nie być tak problematyczny jak transport bydła. Dorodny trzyletni byk waży prawie tonę, zatem samo wprowadzenie go do wagonu bywa nie lada wyczynem. Ponadto trzeba pomyśleć o pozostałych kwestiach.

Wnętrze boksów powinno być właściwie przygotowane, żeby zwierzę w czasie transportu się nie zraniło. Jeśli podróż jest dłuższa, to nie można również zapomnieć o paszy czy wodzie do picia, a także o komplecie wszelkich potrzebnych dokumentów, z dokładnie opracowanym planem podróży na czele.
O przewozie zwierząt z Włoch bądź innych państw europejskiego kontynentu de facto się nie wspomina, a jeśli tak, to właściwie jedynie w kontekście turystyki. Na wakacje swoich pupili nie zabieramy, ale jak doskonale wiemy, od każdej reguły są wyjątki. Gdy doliczymy do tego przenosiny, to od razu okaże się, że na przykład transport z Włoch obejmuje także przewóz żywego inwentarza.

Jeśli chcesz zgłębić więcej, poznaj serwis (https://tritex.pl/druk-farbami-wodnymi/) na omówiony zagadnienie. Ukażemy Ci atrakcyjne informacje!

A przed udaniem się w podróż trzeba zapoznać się z regulaminem danej firmy przewozowej, aby później uniknąć przykrych sytuacji.