Moc informacji jest niezmiennie dominująca i to w wielu momentach naszego życia. Przykłady odnajdziemy przykładowo w handlu

Wydaje się, iż istniejemy już w tak nowoczesnych, „cyfryzacyjnych” czasach, że nie ma już miejsca na zwykłe środki wyrazu, jak druk czy papier. Nic bardziej mylnego, zwłaszcza, gdy mówimy o naszym kraju. Być może w krajach zachodnich prezentuje się to bardziej zdecydowanie, gdyż tam prasa drukowana mierzy się już z wielkimi trudnościami, i być może do nas także to dojdzie w swojej najgroźniejszej postaci, jednakowoż to ledwie prognoza przyszłości. Czemu? Wystarczy spojrzeć jak prezentuje się u nas handel.

promocja

Źródło: flickr.com

Chociaż internetowe zakupy coraz bardziej rządzą, chociaż wszystko się komputeryzuje, to jednocześnie gazetki promocyjne cieszą się bez przerwy wielkim powodzeniem.

I to gazetki promocyjne w wersji papierowej. Może trudno w to niektórym uwierzyć, ale cieszą się one ogromną popularnością o czym świadczy to ile osób trafia na portale skupiające te promocje jak Wiele osób myśli, że skoro podobno wszystko jesteśmy w stanie znaleźć w internecie, to po co wydrukować coś na papierze.

Czy chcesz poznać omawiany temat z innej perspektywy? Jeżeli tak, to zdobądź użyteczne szczegóły (https://www.artimbo.pl/), które zaprezentowane są na tej stronie.

No tak, to troszkę takie podejście jak w kwestii elektronicznych a drukowanych książek. Istnieją bowiem osoby, które przestały kupować książki, nie widzą konieczności w tym, ażeby wydawać na to pieniądze.

Identycznie jest filmami i z muzyką, jeśli wszędzie jesteśmy w stanie to dostać za darmo albo za mniejsze finanse, to po co płacić? Jest w tym wiele prawdy, a na pewno logiki, lecz tak naprawdę nie ma w tym podejściu zrozumienia dla podstawowego problemu, którym jest sam akt obcowania z czymś fizycznie istniejącym. Przecież gazetki promocyjne również jesteśmy w stanie przeglądać w internecie, jesteśmy w stanie wejść na stronę internetową, na jakiej są wszelkie informacje na określony temat, gdzie mamy cały katalog sklepów i ich oferty i promocje. Jednakowoż i tak wiele osób pragnie otrzymać papierową gazetkę promocyjną.

gazetki promocyjne

Źródło: pixabay.com

Rzeczywiście, z jednej strony dość zauważalny jest tu deficyt umiejętności korzystania z internetu, zwłaszcza odnosi się to do starszych osób. Jeśli nie mają oni dostępu do sieci albo nie umieją z niego korzystać, to wybiorą papierową gazetkę. Wiele jednak osób potrafi sprawdzić wszystko w internecie, a pomimo to lubi korzystać z papieru. To tak, jak w przypadku tradycyjnej książki, to pragnienie obcowania z czymś fizycznym jest bardziej mocna. To dosyć pozytywne zjawisko, bo pokazuje, że nie jesteśmy jeszcze całkowicie pochłonięci przez tą całą cyfrową przemianę.