Utwory cały czas żywe i w dalszym ciągu chętnie słuchane przez wiele osób

Mimo tego, że wszędzie dookoła bombarduje nas popkultura, puste piosenki śpiewane przez wykonawców jednego sezonu, to wiele osób chętnie słucha starszych utworów, napisanych wiele lat temu. Pomimo tego, że ich twórcy już dawno nie żyją albo odpuścili kontynuowanie kariery muzycznej, to ich utwory cały czas są żywe i nadal chętnie słuchane przez wiele osób.

muzyka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Gdy w połowie lat sześćdziesiątych przypadkowo spotkało się dwóch studentów szkoły filmowej nikt nie przypuszczał, że będzie to początek jednej z najbardziej znanych rockowych kapel w historii.

Obecnie ciężko o porządne i wiarygodne omówienie (http://www.sigma-chelm.pl/kontakt/) odnośnie tej problematyki, ale jeżeli chcesz takie poznać, to zwyczajnie kliknij ten link!

W ciągu kilku lat, do chwili przedwczesnej śmierci jej frontmena, Jimma Morrisona kapela nagrała parę albumów, w tym kilka utworów śpiewanych w większości państw. Po dziś dzień utwory takie jak People Are Strange czy też Alabama Song będą wywoływać dreszcz emocji w czasie ich słuchania, a firmy fonograficzne co pewien czas wydają kolejne płyty z największymi utworami zespołu.

W tym samym 1965 roku został założony najsłynniejszy zespół w historii rocka, to znaczy ten zespół: . Trzech przyszłych architektów, czyli Roger Waters, Nick Mason i Rick Wright podjęło decyzję o wspólnym graniu, a podczas jednego z koncertów zostali zauważeni przez Petera Jennera, który później został ich managerem. Bardzo szybko zespół został rozpoznawalny na londyńskim rynku muzycznym, a po pewnym czasie jego sława szybko wyruszyła poza Anglię i Londyn, a podsumowaniem tego zostało podpisanie umowy kontraktowej z wytwórnią płytową i wydanie pierwszej płyty, jaka uzyskała duży sukces.

muzyk

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Następne wydania były jedynie lepszej jakości, piosenki z nich zdobywały szczyty list przebojów i utrzymywały się na nich długimi miesiącami. Niestety konflikty między członkami zespołu, problemy z różnymi używkami spowodowały, że kolejna część historii Pink Floyd jest bardzo burzliwa. Część muzyków odeszła z zespołu, pojawiły się także kłopoty z oszustwami finansowymi. Po sprzedaniu praw do Pink Floyd przez Rogera Watersa artyści nagrali jeszcze kilka płyt po czym w niespodziewany sposób zawiesili działalność muzyczną. Fani długo czekali na pojawienie się kolejnej płyty, jednak okazało się, że muszą im wystarczyć jedynie te, które zespół nagrał do tej pory.