Utwory muzyczne znanych zespołów dla młodego gitarzysty

Wielu początkujących gitarzystów chcących nauczyć się dobrze grać na samym początku uczenia się stara się znaleźć odpowiednie do takiego poziomu piosenki, które dadzą nam możliwość łatwo pokonać trudne początki, rozwijając cały czas konkretne poszczególne umiejętności gry na gitarze. Oprócz ćwiczeń stricte technicznych, które koordynują lewą rękę z prawą oraz rozciągają palce i ćwiczą cały aparat, dobrze jest znaleźć piosenki, jakie będziemy mogli od razu zagrać przynajmniej we fragmentach. Liczni młodzi amatorzy gry na gitarze chcą grać klasykę rocka.

perkusja

Autor: Matti Mattila
Źródło: flickr.com/photos/mattimattila
Kapele z tego gatunku takie jak AC/DC, Metallica czy Led Zeppelin to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką stanowią legendarne kapele zapisane na kartach historii muzyki ubiegłego stulecia. Słuchając piosenek takich kapel jak Metallica czy Led Zeppelin bez problemu można wyszukać wiele luźnych riffów i fragmentów piosenek, które dadzą nam możliwość nie tylko na samym starcie nauki ćwiczyć na gitarze konkretne umiejętności, grając wraz z oryginalnymi nagraniami ale też przyczynią się do tego, że od razu na podstawie prostych riffów będzie można usłyszeć konkretny fragment znanej piosenki, dzięki czemu będziemy mieli więcej frajdy i radości z efektów naszych starań.

Istnieje wiele piosenek, dzięki którym na samym początku nawet naszej pracy będziemy mogli odczuwać postęp i dobrze je wykonywać, rozwijając tym samym naszą technikę. Dobrym przykładem jest kultowa piosenka pod tytułem One z czarnego albumu Metallici.

Jeśli szukasz podobnych informacji na prezentowany temat, to także rzuć okiem na (https://www.galerialucznik.pl/pl/menu/maszyny-do-szycia/maszyny-do-szycia-tradycyjne/mini-maszyny-do-szycia-655.html) pokrewne materiały, które podnoszą tę kwestię.

Zaczyna się on riffem bardzo prostym, który w sumie polega jedynie na położeniu pierwszego wskazującego palca lewej ręki na gryfie na drugim progu piątej struny oraz dołożeniu na progu czwartym struny czwartej palca, który najbardziej nadaje się do zagrania w tym miejscu, czyli palca serdecznego.

koncert

Autor: Matheus Misumoto
Źródło: http://www.flickr.com

Z tak ułożoną ręką lewą mamy możliwość zagrania parę początkowych taktów piosenki, wystarczy po prostu odpowiednio kostkować prawą ręką, najlepiej wykonując ruch naprzemienny. Warto też tutaj nadmienić, że mimo bardzo łatwego technicznie fragmentu utworu, w celu poprawnego wykonania piosenki, trzeba przede wszystkim skoncentrować się tutaj na utrzymaniu właściwego rytmu. Można więc wyćwiczyć poczucie rytmiki grając bardzo prosty motyw, który w dodatku jest wszystkim znany, więc od razu mamy wrażenie, że umiemy już zagrać jakąś znaną nam piosenkę poprawnie. W każdym zespole znajdziemy takie motywy i warto od nich zacząć, żeby następnie krok po kroku iść do przodu i z poszczególnych wyćwiczonych osobno fragmentów zbudować już cały znany nam utwór.